anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

towary od jednego sprzedawcy sumuje sie wysyłka z 25 zl robi sie 50 zl

hdtv_fan
#2 Obserwator#

Witam mam problem chciałem kupić u pewnego sprzedawcy dwie czesci do samochodu 

i gdy dodaje obie do koszyka obie czesci maja tego samego przewoznika plus ta sama cene wysylki za pobraniem

to z 25 zl robi mi sie 50 zl za wysylke co jest totalnie dla mnie nie oplacalne , sprzedajacy wyjątkowy gb....ur ma na to wywalone , mowilem mu ze chetnie kupie ale musi cos z tym zrobic zebym tyle nie placil za wysylke , zaproponowalem zeby choc jedna czesc zrobil jako wysylka 0 zl i odrazu kupuje , ale on niema totalnie na to ochoty i mi odpisuje ze jak chce kupic ten towar to mam zaplacic te 50 zl i tyle dla mnie to jest naciaganie klienta na dodatkowe koszty , oraz zarabianie na tego typu transakcjach , jak to rozwiązac ? czemu portal allegro nie potrafi zrobic automatycznie jednej ceny od jednego sprzedawcy gdzie kupuje sie kilka przedmiotow ktore są lekkie i małe 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hdtv_fan warunki oferty znasz , teraz decyzja - kupuje lub nie ... taki masz wybór .

oznacz moderatorów

hdtv_fan
#2 Obserwator#

nie , dla mnie to jest naciaganie klienta na dodatkowe koszty 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ma ustawione w ofercie, dostawa. Rozmawiaj ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

hdtv_fan
#2 Obserwator#

witam jak juz wspomniałem nic to nie daje , od pewnego czasu praktycznei wiekszosc rzeczy kupuje na **piiip** inna kultura zakupow plus paypal , ale nie wszystko sie da znalazlem interesujace mnei rzeczy na allegro ale totalnie mnie rozlozylo podejscie do klienta ? czy ci ludzie nie chca zarabiac ? wolą nie sprzedac zeby zalegalo na polce ? 

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Wszystko zależy od sprzedającego. Jeżeli chce wysyłać wszystko w osobnych paczkach to będzie tak wysyłał i tyle, nikt nie zmusza Cię do zakupu u niego. Allegro nie ma wpływu na cennik wysyłek, każdy sprzedawca ustala go indywidualnie.

oznacz moderatorów

hdtv_fan
#2 Obserwator#

jak juz wspomniałem takie oferty powinny byc odrazu sprawdzane przez allegro !! dla mnie to zarobek na paczkach nic pozatym , niema wytlumaczenia jak wyzej 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hdtv_fan allegro nie ingeruje w ceny towarów oraz kosztów dostawy bo pobiera od jednego i drugiego  prowizję .

oznacz moderatorów

hdtv_fan
#2 Obserwator#

dobra wychodzi na to ze sprzedawca niech sie kisi z swoim towarem kolejne lata , miesiace , dziekuje za opinie jednak trzeba przestawic sie calkowicie na [edycja]

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@hdtv_fan idąc Twoim tokiem myślenia Allegro powinno też ingerować jak np. jeden model telewizora sprzedawca A wystawi za 3500 zł, a sprzedawca B ten sam model tv wystawi za 5000 zł... Jak śmie!

Po to masz rozum byś przekalkulował, gdzie opłaca ci się kupić. To nie socjalizm z urzędowo regulowanymi cenami.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@hdtv_fan  

1) być może po prostu części nie wejdą do jednej paczki, być może przekroczą wagę

2) byc może cena częsci jest tak "atrakcyjna" (czyt zaniżona w porównaniu do rynku) że zyskiem sprzedającego jes własnie wysyłka bo cena sprzedaży nie pokrywa kosztów ( Sam piszesz że cena jest atrakcyjna)

3) Byc może ryzyko i duża ilośc nieodebranych przesyłek pobraniowych powoduje to że sprzedający chce "odrobić" część strat które wygenerowali inni kupujacy którzy nie odebrali takich przesylek.

Jak widzisz powody mogą być różne.

oznacz moderatorów