anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

transakcja

kaskarz25
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca poinformował mnie, że wystawi przedmiot na allegro kwota około 50000pln. i że jak zapłacę to w ciągu kilku dni dostarczy mi towar oraz da 5 dni na przetestowanie. Jeśli sprzęt nie będzie mi odpowiadał to odbierze sprzęt a allegro zwróci mi pieniądze. Czy allegro ma możliwość takiej transakcji tzn. że przechowa pieniądze i przeleje je sprzedawcy dopiero po dostarczeniu sprzętu i akceptacji z mojej strony lub w przypadku braku akceptacji zwróci na moje konto? nie ukrywam że sprzęt jest po bardzo ale to bardzo atrakcyjnej cenie.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, to pachnie oszustem, skąd masz tą ofertę. Jak kupujesz to szukasz ofert tylko na Allegro, żadne podesłane linki i każdy zakup to konto musi być zalogowane, Jak zapłacisz to środki zaraz trafiają do sprzedającego, jak ma aktywowanego konto do wypłat moim zdaniem to oszustwo.Daj link do oferty!!!

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kaskarz25 Nie, środki trafiają do sprzedającego wtedy, kiedy je wypłaci, nie potrzeba żadnej akceptacji klienta

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kaskarz25 Niech zgadnę - koparka lub inne podobne cudo za 1/4 realnej wartości rynkowej i stoi w Szwecji ale jak mu przelejesz 50k to Ci ją przywiezie pod drzwi.


No i najważniejsze - pamiętaj, że jeśli to jest jakiś pojazd (a najpewniej jest) to na allegro nie ma możliwości zakupu poprzez system allegro (kup teraz).

Można jedynie wystawić ogłoszenie sprzedaży i wszelkie ustalenia robisz na własną rękę ze sprzedającym.

Także od "sprzedającego" otrzymasz pewnie jakiś link do wpłaty "na konto allegro" lub po prostu dane z numerem konta i jeśli przelejesz te pieniądze to będziesz biedniejszy o 50k PLN bo nie zobaczysz ani kasy ani tej koparki (lub czegokolwiek innego czego dotyczy to ogłoszenie)

oznacz moderatorów