anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Trudności z wypłatą należnych pieniędzy.

rezma1
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

 
Straciłem cierpliwość. Sprzedający zwrócił na konto Allegro kwotę przeze mnie wpłaconą; w sumie mam teraz u Państwa 114 złotych. Teraz dostałem informację, że moje dane są niewłaściwe i pieniądze nie mogą być na moje konto przelane. U mnie w domu te sprawy reguluje żona i ona operuje BLICK-iem. Stąd jej imię na początku.
 
Nasze konto jest wspólne:  [edycja], PKO BP II O. Poznań, nr 70 1020 4027 0000  1702 0215 4458
 
Uprzejmie proszę o przelanie tej kwoty na moje konto, bez żadnych dodatkowych korowodów, z ew. potrąceniem owych 1,01 zł..
 
Z wyrazami szacunku

 

Marek Rezler
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@rezma1   Konto bankowe musi mieć zgodne dane z danymi do konta Allegro ( nie moze być żona, syn,dziadek, czy wuj Stefan...) inaczej nie "puszczą" przelewu

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Proszę Państwa,

Jestem tylko i wyłącznie kupującym, za pośrednictwem Allegro, i to od 15 lat. Nawet nie wiem, czy mam jakieś konto Allegro, bo mi to nie było do niczego potrzebne. Alegro pośredniczyło, ja wpłacałem na konto sprzedającego i wszystko dotąd było OK.  To jest pierwszy przypadek, gdy pieniądze utknęły. Konto PKO-owskie jest wspólne na żonę i na mnie.  Czy to naprawdę takie trudne przekierować na nie moje pieniądze, bez szarpaniny o okienka, hasła itd? Z tego, podanego przeze mnie konta, był przelew, nie ma żadnej przewałki..

 

Z ukłonami

Marek Rezler

rezma1

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie da się inaczej. Musisz wiedzieć, czy masz konto na Allegro. To konto z którego piszesz do kogoś należy, sprawdź to tu; https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta/ Ustaw w zakładce Allegro Finanse wypłaty na rachunek właściciela tego konta lub ustaw wypłaty przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Możecie też ustanowić to konto Allegro kontem wspólnym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Załóż sobie własny rachunek bankowy do wypłat, wtedy pieniądze wypłacisz. Dane konta Allegro muszą być takie same jak dane konta bankowego. Możesz też ustawić wypłaty przekazem pocztowym na adres zamieszkania.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz jeszcze spróbować dopisać małżonkę do swojego konta Allegro lub małżonka może dopisać Ciebie do swojego, wtedy wypłacisz pieniądze na wspólne konto bankowe; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/z-kim-moge-miec-wspolne-konto-D5AgVl...

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Dobrze, podaję konto Alior Bank :  Marek Rezler 

Numer konta: 25 2490 0005 0000 4000 2922 7437

 

Czy teraz dobrze?

 

MR

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Podaj to konto w ustawieniach i zrób przelew weryfikacyjny, okaże się.

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Jaki przelew weryfikacyjny? Mam wpłacać dodatkowe pieniądze?  Wygląda więc na to, że muszę sobie sprawę odpuścić. Choć szkoda, bo przez 15 lat nie miałem z Allegro żadnych "sęków".  Mam dość.

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Czy to naprawdę takie trudne, po prostu przelać (niewysoką w końcu) kwotę na konkretne, w pełni wiarygodne konto i zakończyć sprawę?

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Domyślam się, na czym polega problem. Po prostu pieniądze nadałem nie z konta, a na poczcie.

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Ok. Dopisałem żonę, Małgorzatę Rezler, do mojego konta na Allegro. Co mam teraz zrobić?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zrób przelew weryfikacyjny z Wszego rachunku bankowego w kwocie 1.01 zł, ale nie na poczcie. Ze swojego banku on-line lub ze swojego rachunku bankowego, osobiście w okienku banku.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-zmienic-dane-do-wyplat-o...

oznacz moderatorów

rezma1
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem.. Znowu źle. Wpłata 1,01 została zwrócona.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Więc zapytaj tutaj; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb&subjectId=4e2473d5-2... co jest źle, bez tego będziesz czekała na pieniądze w nieskończoność.

oznacz moderatorów