anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje ubezpieczenie Allegro Care

tomecki_wlawowo
#7 Wielbiciel#

Hej,

kupiłem coś co ma dwuletnią gwarancję producenta. Za 2 dyszki dokupiłem 'dodatkową ochronę Allegro Care':

"Awarie po gwarancji

1 rok ochrony po gwarancji"

 

Dostałem potwierdzenie polisy, a tam info, że:

Okres ochrony

27 listopada 2024-26 listopada 2025

 

Skoro miał to być rok ochrony po gwarancji, a gwarancja jest na 2 lata to nie powinien być to okres 27 listopada 2025-26 listopada 2026 ?

 

Ktoś wytłumaczy? 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz poszukać kontaktu z tym co ubezpieczał tą dodatkową gwarancję, jakiś ubezpieczyciel?

oznacz moderatorów

tomecki_wlawowo
#7 Wielbiciel#

Napisałem maila do Hestii. Ale ciekawy jestem doświadczeń innych użytkowników.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@tomecki_wlawowo  Nie bardzo wiem co kupiłeś. Standartowo masz 24 miesiące gwarancji producenta w przypadku przedmiotów nowych, fabrycznych. Jeżeli nie ma gwarancji producenta to przysługuje ci rękojmia, również 24 miesiące i na Allegro sa narzedzia żeby to prawo wyegzekwować.

Za co więc zapłaciłeś?

 

oznacz moderatorów

tomecki_wlawowo
#7 Wielbiciel#

Kupiłem niedrogiego, ale markowego smartwacha. Ma 24 miesiące gwarancji. W koszyku miałem info, że za 2 dychy mogę dokupić "Awarie po gwarancji - 1 rok ochrony po gwarancji", więc bez wnikania w szczegóły kupiłem. Zawsze mieć lepiej trzy lata gwarancji zamiast dwóch. No i na potwierdzeniu (na polisie) mam info, że ta dodatkowa gwarancja obejmuje listopad 2024-listopad 2025. Czyli skończy działać dokładnie wtedy kiedy przestanie działać gwarancja producenta. Wg mnie powinna obowiązywać listopad 2025-listopad 2026.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Więc pewnie masz ten dodatkowy rok, ale czy będzie potrzebny? Za 2 lata lub wcześniej kupisz nowszy model a o gwarancji zapomnisz.

Kupowałem TV, też częstowano mnie "rozszerzoną gwarancją" chyba 5 lat.  Tylko po co skoro dotychczasowy stary TV trzeba utylizować sprawny bo nie spełnia obecnych parametrów. A co będzie za 2 lata? Kolejny nowszy system?

oznacz moderatorów

tomecki_wlawowo
#7 Wielbiciel#

No jak w mordę strzelił dodatkowa gwarancja skończy się tak samo jak gwarancja producenta..

 

Ja noszę Garminy od 6 lat (i zmieniam co 1-1,5 roku), a to jest prezent dla starszej osoby zamiast wysłużonego smart banda. Na bank nie będzie zmieniany przez dłuuuuugi czas. Więc zależy mi na tym, żeby było tak jak miało być - do listopada 2026.... Zobaczymy co mi Hestia odpisze. Jak będzie tak jak w tym dokumencie to rezygnuję z takiej atrakcji....

tomecki_wlawowo_0-1701019407130.png

 

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Jesteś pewny że gwarancja była na 24 miesiące a nie na rok?

oznacz moderatorów

tomecki_wlawowo
#7 Wielbiciel#

Jestem pewny.

oznacz moderatorów