anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Używałem produktu zaledwie godzinę, czy mogę go zwrócić?

dyzmusia
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem maszynę do cięcia styropianu. Używałem ja zaledwie godzinę. Jestem z niej niezadowolony. Czy mogę ja zwrócić? 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

LEW433
#21 Demiurg#

@dyzmusia Towar używany -nie.(są ślady użytkowania?)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jednak gdy sprzęt będzie nosił ślady użytkowania, sprzedawca może oddać odpowiednio pomniejszona kwotę, ale przyjęcia zwrotu odmowic nie może.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@dyzmusia  genaeralnie tak ( jezeli zakup byl od firmy). Pamietaj jednak ze sprzedawca moze potracić z kwoty jaka zaplaciłas, jezeli nosi sldy uzywania, nie jest zdatna do dalszej odsprzedazy itp..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Czyli jak się nadaje do dalszej sprzedaży to ile odliczy?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433  Tyle ile wyliczy ( musi mieć na to jakąś kalkulację)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Rozumiem.Może być mało i dużo.Skończy się przepychanką między sprzedającym a kupującym.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433  Poszukaj był tu kiedyś post o używanych butach które kupujacy chciał zwrócic. Wg sprzedawcy ( i ogólnie ludzi myślących) - wartość zerowa. Nikt nie kupi używanych, zniszczonych butów na budowę. Alle odp Allegro brzmiała że nie można potrącić 100% bo przecież materiał z którego są zrobione też jest coś wart. Ot taka humoreska na dobranoc.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

tongue-out

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

 @pinsplash       W takim wypadku należy potrącić 99,65% ceny.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  No i niestety nie zgadzam się. Mi z kalkulacji wyszło 99,78%

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

wyprzdomowe
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca firma nie ma żadnego obowiązku przyjęcia zwrotu używanego towaru i nie chodzi tu o żadne ślady używania. Kupujący może sobie obejrzeć towar tak jak w sklepie i nic więcej i wtedy zwrot jest możliwy. Szczerze mówiąc mam dość gości co kupują na weekend wkrętarkę czy akumulator bo muszą coś powkręcać w ogródku...pozrywają folie , porwą pudełko ...i piszą że nie używali a towar spada o 50% .

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Pudełka nie trzeba zwracać panie kolego. 

 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Przez cwaniaków obrywają rykoszetem ludzie uczciwi. Prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość wprowadzono przez nieuczciwych sprzedawców sprzedających badziew zachwalany jako towar pierwszej klasy. Teraz klient ma możliwość zapoznać się z zakupionym na odległość towarem organoleptycznie, i zdecydować czy go zatrzymuje czy zwraca. Niestety prawo do zwrotu bez podania przyczyny jest wykorzystywane przez cwaniaków którzy na przykład kupią kamerę, w weekend sfilmują wesele, a po weekendzie ją zwrócą. 
Jak tu znaleźć złoty środek, gdy zarówno niektórzy handlarze jak i niektórzy kupujący mają sporo za uszami, a rykoszetem obrywają zawsze ci porządni?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wyprzdomowe

Owszem, ma taki obowiązek, wynika to wprost z przepisów. Po odstąpieniu od umowy jest ona uznana za niezawartą, bez względu na stan towaru, strony zwracają sobie świadczenia wzajemne. Szczegóły określa ustawa;

https://www.arslege.pl/ustawa-o-prawach-konsumenta/k1270/s8732/

 

Sprzedawca nie może odmówić prawa do zwrotu ze względu na stan towaru.

 

Postanowienie niedozwolone z rejestru UOKiK, nr 7156

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością oraz dowodem zakupu, a sam przedmiot będzie nieuszkodzony oraz nie będzie nosił jakichkolwiek śladów używania. Koszty transportu nie są zwracane.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Co nie zmienia faktu, że niektóre przepisy są po prostu durne i zawsze znajdą się tacy, którzy je wykorzystają pod siebie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Nie podałeś chyba najważniejszych rzeczy. Czyli czy kupiłeś jako konsument oraz kiedy wszedłeś w posiadanie towaru. 

Bez tego to można gdybać tylko. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ta sama osoba i dwie różne opinie????

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dyzmusia jeżeli kupiłeś jako firma, to zwroty cię nie dotyczą

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dyzmusia Pociąłeś sobie co było do pocięcia i jesteś niezadowolony? Sprzedawca byłby głupi, gdyby ten zwrot przyjął, a jeśli już to powinien Ci potrącić 80% ceny.

Ula

Ula
oznacz moderatorów