anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Używałem produktu zaledwie godzinę, czy mogę go zwrócić?

dyzmusia
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem maszynę do cięcia styropianu. Używałem ja zaledwie godzinę. Jestem z niej niezadowolony. Czy mogę ja zwrócić? 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Sprzedawca musi ten zwrot przyjąć, jeśli dojdzie do odstąpienia od umowy. Nawet jeśli jest niegłupi.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Dzień dobry, Padalcu 🙂 Wiem, że musi i krew mnie z tego powodu zalewa. Pójdziesz do sklepu stacjonarnego, wybierzesz i kupisz taką krajalnicę i nie ma, że się nie podoba. A też nie pozwalają kroić na próbę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Dzień dobry. Minęło już ładnych parę lat, odkąd obowiązują te przepisy, pora przywyknąć 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie da się przywyknąć do głupoty i lepiej tego nie robić. Przyjąć, oddać15złotych i zapomnieć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mgursiel
#7 Wielbiciel#

Przecież idąc do sklepu stacjonarnego lub np biedronki, lub do sklepu z ubraniami też masz prawo zwrotu... ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mgursiel o ile sklep ma takie zasady i się na to zgodzi, prawnie nie musi przyjmować, obowiązkowo zwrot jest tylko przy zakupie na odległość, masz 14 dni na obejrzenie i jak nie pasi możesz odesłać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mgursiel 
Przecież idąc do sklepu stacjonarnego lub np biedronki, lub do sklepu z ubraniami też masz prawo zwrotu... ?

Tak , ale tylko na pięcie.
Chyba, że sprzedawca wyraźnie pozwoli na więcej.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

Szczęście, że restauratorzy nie kwapią się do uczestnictwa w szaleństwie bezpłatnych zwrotów bez podania przyczyny. Zrobiłoby się wtedy mało estetycznie😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Kasiulki2 
Można w ramach ocieplania stosunków na Allegro na linii Kupujący <-> Sprzedający:
zastąpić SPORY (czyli Dyskusje na Allegro) - ZWROTami (może być bez przyczyny) np. "z uprzejmą prośbą o ...".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

Święta racja. ZWROT z natury rzeczy powinien być ZWROTny, nieprawdaż?

Nie "zwracam", a "zwracam się"...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Dlaczego obrażasz padalca ? To taka fajna jaszczureczka.

oznacz moderatorów