anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uslugi kurierskie.

gczyzyk1
#2 Obserwator#
  • Czy jeśli wykupiłem usługę kurierską, mogę liczyć na dostawę przesyłki pod drzwi? Płacę za nią, więc oczekuję profesjonalizmu. Kurierzy tłumaczą się epidemią a ja myślę, że chodzi tu bardziej o wygodę. Nie chce im się chodzić po schodach, więc wykorzystują sytuację... Przejrzałem procedury i nigdzie nie ma informacji że którakolwiek firma zwolnia pracowników z dostarczania paczek pod drzwi. Wyjątkiem są paczki powyżej 30 kg. Wskazane jest jedynie zachowanie bezpieczeństwa, dystans, klient niczego nie podpisuje, sprawdza się ich jedynie z imienia i nazwiska, lub przez kod SMS wysłany na telefon klienta. Tak jest w DHL, DPD pisze jeszcze o uzasadnionych przypadkach, kiedy to kurier może poprosić klienta aby wyszedł przed klatkę. Nie opisują jednak jak rozumieć informacje o "uzasadnionych przypadkach". Taki przypadek przydarzył się mi dziś, pewnie stąd moje oburzenie. Kurier DPD nie informując wcześniej, zadzwonił spod klatki i poinformował mnie abym zszedł z czwartego piętra, że paczka czeka na dole, że nie wnoszą pączek na górę. Na pytanie "co, gdyby mnie nie było?" stwierdził, że nie dostarczyłby przesyłki, ewentualnie zostawiłby ją w sklepie. To chciałbym wiedzieć więc, za co ja płacę? 
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@gczyzyk1 tak większość prosi o zejście 🙂 jak by Cię nie było to awizo, kolejna próba doręczenia potem magazyn lub zwrot do sprzedawcy 😞

Uzasadniony przypadek - kurier unika kontaktu z klamkami, domofonami itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gczyzyk1
#2 Obserwator#

Sam jeździłem jako kurier w Niemczech, szczęście jak była winda, w większości jednak nie było i właśnie dlatego klient płaci za dostarczenie zakupionego towaru do domu. A na klamki czy domofony? Do tego służą rękawiczki, maseczki... 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gczyzyk1 Spójrz na to z drugiej strony - taki kurier może mieć w ciągu dnia i kilkadziesiąt paczek, których adresaci mieszkają na 4. piętrze. Tobie nie chce się zejść raz, więc dziwisz się im?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów