anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oferty przed czasem

piimaa
#13 Ambasador#

Dlaczego w realnych aukcjach w świecie przedmiot licytowany zawsze jest zdeponowany i zabezpieczony tak, aby ktoś go nie uszkodził lub nie kupił na boku i wtedy odbywa się licytacja a w allegro wystarczy że kwota nie osiąga pułapu zadowolenia (jest bez ceny min.) i można aukcję usunąć bez konsekwencji, wpisując np. aukcja wystawiona omyłkowo...

????

To są aukcje czy debilizm i dziecięca zabawa?

 

Za usunięcie aukcji przed czasem allegro powinno pobierać minimum 1/4 najwyższej  kwoty aktualnie licytowanej jako kara za marnowanie ludziom czasu. To albo jest bcm albo nie, prosta decyzja. Powinna też być kara za niezabezpieczenie przedmiotu do sprzedaży tak jak w prawdziwych aukcjach, tymczasem dziś się licytuje, dziś allegro dostaje po kieszeni za bram ceny minimalnej, jutro piesek pogryzł telefon a po jutrze zabawa zaczyna sie od początku u innego cwaniaczka. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

terazauto
#13 Ambasador#

coś w tym jest. Kupiłem płytę kolekcjonerską, i tam (strona "cdandlp" - francuska ale o zasięgu międzynarodowym, (cena "kup teraz" bez licytacji) ) mimo wcześniejszych maili (poprzez tę stronę) i tak MUSIAŁ potwierdzić dostępność towaru. I teraz fajne - kasa (nie mało, nie bardzo dużo) jest wysyłana jako swego rodzaju depozyt na swoje "konto" n tejże stronie - po potwierdzeniu odbioru i określeniu satysfakcji po zakupie - Sprzedający otrzyma hajs, oczywiście pomniejszony o kwotę prowizji.

Takie praktyki uważam że sa tylko kwestią czasu. Robi to A M azo n w DE i tam karencja pieniędzy wynosi 14 dni. To jest zapewne przyszłość w Allegro. Będzie bunt Sprzedających - ale uważam że tak powinno być, dla bezpieczeństwa wszystkich stron transakcji. Tyle.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ciekawe jak to się ma do obowiązującego w Polsce prawa podatkowego ? Pytam bo nie wiem. Kupujący płaci, sprzedający wysyła towar nie mając jeszcze wpłaty, przez 14 dni pieniądze znajdują się ..., no właśnie gdzie, u kogo  ? Po wysyłce towaru, sprzedający powinien zarejestrować transakcję i naliczyć podatek. Podatek zapłacony. Kupujący jest nie zadowolony  z zakupu i odsyła towar. Sprzedający nie otrzymuje wpłaty za którą odprowadził już podatek, ale nie zwraca pieniędzy bo ich nie otrzymał, więc nie ma potwierdzenia zwrotu.

Jakby to wyglądało ? Ktoś wie dokładnie ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Mnie bardziej martwią cwaniaczki, które będą to wykorzystywać do tego, żeby dostać przedmiot i odzyskać kasę (podobnie jak to czasem zdarza się yebaju przy współudziale paypala).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa Czyżby nie udało się za grosze kupić czegoś, na czym byłoby 3000% przebitki po odsprzedaży kolekcjonerowi?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Przecież wiesz, że nie o to chodzi, prawda? Zatem czemu drapiesz?  Mi chodzi tylko o wycofywanie aukcji przed czasem, doskonale wiecie o co mi chodzi. Po to jest cena minimalna aby być uczciwym i nie marnować ludziom czasu tylko że wszyscy wiedzą, że obecność ceny minimalnej powoduje brak zainteresowania, albowiem często bywa tak iż czyjeś minimum wyższe jest od czyjegoś kup teraz obok 🙂 

Pytanie brzmi zatem, po co ta cała głupia zabawa?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@piimaa  Po to żeby była adrenalina i były przewały.Oczywiście licytujący się podniecają a sprzedający naśmiewa.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Kolejny przykład chorej licytacji, tuż przed końcem:

oznacz moderatorów