anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie rozbieżnośći w wyświetlanych ofertach przy włączonym i wyłączonym "grupowaniu" ofert.

crash342
#8 Zapaleniec#

Z przypadku na forum, przy wyszukiwaniu https://allegro.pl/kategoria/czesci-i-akcesoria-struny-122755?string=Elixir%20(45-105)%20Nanoweb, gdy:

- grupowanie jest włączone - widać 69 ofert
- grupowanie jest wyłączone - widać 20 ofert

więc coś jest chyba nie tak.

 

Kodu strony nie znam, ale obstawiam, że dzieje się tak, ponieważ:

- przy włączonym grupowaniu - wyszukiwanie jest według katalogu produktów w bazie Allegro.
- przy wyłączonym grupowaniu - wyszukiwanie jest po nazwie produktu, którą sprzedający wpisał w swojej ofercie.

Więc jak wpisuję zbyt konkretną frazę, to po prostu odrzuca te co nie pasują. Czyli technicznie działa poprawnie, ale jednak rozbieżność duża jest w wynikach.

W tym wypadku może w wyszukiwaniu nie powinno być "połącz/rozłącz te same oferty" tylko "wyszukiwanie wdłg katalogu/wdłg nazw produktów".

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@crash342 może to być związane z błędnym powiązaniem ofert z katalogiem. Chociaż ja czy mam połączone czy nie to i tak widzę 20 ofert

oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

@Client:44052296znaczy się, gdy są połączone to na górze dalej pokazuje: "szukasz „Elixir (45-105) Nanoweb” (20 ofert)" ale jak się zsumuje wszystkie oferty z każdej z grup to masz razem 69 ofert a nie 20. (choć teraz już widzę 64, widać parę wypadło 😜 )

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 ja również u siebie w jednej i drugiej wersji widzę 20 ofert, więc czy możesz pokazać zrzuty swojego ekranu? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Gdy oferty są niepołączone:

Screenshot 2023-09-19 at 12-17-26 Elixir (45-105) Nanoweb - Struny gitarowe - sklep internetowy Allegro.pl.png

 

Gdy oferty są połączone: (suma "Porównaj 7 ofert", "Porównaj 16 ofert", "Porównaj 22 oferty", itd. daje razem ponad 60 ofert)

 

Screenshot 2023-09-19 at 12-06-04 Elixir (45-105) Nanoweb - Struny gitarowe - sklep internetowy Allegro.pl.png

 

P.S. Nie wiem czemu mój post został "wyjęty" ze "Zgłoś pomysł" i wrzucony do ogólnego forum.🙄

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 Wątek został przeniesiony, bo to nie jest pomysł. Konsultuję Twoje zgłoszenie z odpowiednim zespołem. Wkrótce wrócę z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów