anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona karta graficzna

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

Witam, 25 maja kupiłem kartę graficzną, magicznym trafem po tygodniu (ten tydzień trochę naciągany bo karta była używana w komputerze może 20 godzin max.) karta przestała działać a była sprzedawana jako używana w 100% sprawna. Złożyłem reklamację z tytułu rękojmi do sprzedającego z prośbą odstąpienia od umowy ponieważ wada jest istotna (karta nie daje obrazu). Otworzyłem również dyskusję allegro w której sprzedający poinformował że zwrotu nie przyjmuje. Karta była używana zgodnie z przeznaczeniem czyli nic nie rozkręcałem nic nie grzebałem w środku, jedynie była używana do sporadycznego grania oraz pracy biurowej. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:67987964  jaki to był model karty? (z ciekawości sie pytam)

Czy sprzedający miał zapis o wyłączeniu rękojmi na tej aukcji?

Niewiele możesz tu zrobić a właściwie to co mogłeś to już zrobiłeś, czyli złożyłeś reklamacje i otworzyłeś dyskusję (spór) w której sprzedający rozpatrzył reklamację i ją odrzucił jako, że jest osobą prywatną. 

Teraz musisz czekać na zakończenie dyskusji....

Czy na aukcji był ukazany w załączonych zdjęciach test karty w programie testującym?

oznacz moderatorów

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

Model to RX 470, w aukcji były zdjęcia testujące kartę, sprzedający nie wyłączył rękojmi na tej aukcji, w aukcji jest również napisane że w karcie był zmieniany bios na taki z innej karty oraz że była podkręcana i zmniejszane było napięcie w karcie.

oznacz moderatorów

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

Ale mimo wszystko zostałem zapewniony że karta jest w 100% sprawna i stabilna, a jednak po tygodniu od zakupu padła.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:67987964 Sprzedający zwrotu nie przyjmuje ale ty złożyłeś reklamację z tytułu rękojmi, a co wynikło w dyskusji? możesz ją zamknąć po 14dniach jako nierozwiązaną i złożyć wniosek do POK.

oznacz moderatorów

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

Nic nie wyniknęło z dyskusji tak naprawdę, otrzymałem tylko informację żebym odesłał kartę do niego żeby sprawdził czy tak samo się u niego zachowa, ale po tym jak zapytałem o adres kontakt sie urywa.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Karta z 8GB pamięci ram na pokładzie?

Hehe napisał, że zmieniany był BIOS, robiony undervolting, podziałała trochę i padła.

Nie znam prawdy i nie oskarżam ale te karty były masowo wykorzystywane w koparkach. Typowe - podgrzanie PCB na płycie grzewczej czy hotem rdzenia i może podziała miesiąc czy 3 miesiące lub 20 godz. ^^

oznacz moderatorów

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

To w takim razie od razu jak będę mógł złożę wniosek do POK ponieważ sprzedający nadal nie chce współpracować. Dziękuję bardzo za pomoc w tej sprawie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wniosek możesz złożyć po 14 dniach i oznaczonej dyskusji jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

Client:67987964
#8 Zapaleniec#

Kartę kupiłem 25 maja co oznacza że jutro mogę złożyc wniosek, czy 14 dni od rozpoczęcia dyskusji?

oznacz moderatorów