anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona paczka - a brak protokołu szkody

Ubesafi
#3 Debiutant#

Dzisiaj odebrałem od kuriera GLS uszkodzoną przesyłkę (tekturowa tuba, częściowa rozerwana na wysokości połowy tuby) , jednakże nie zdecydowałem się na spisanie protokołu szkody, gdyż towar wyglądał na nieuszkodzony, dopiero po rozpakowaniu okazało się, że towar jest częściowy zniszczony. Co mogę w tej sytuacji zrobić, czy mam składać zwrot czy reklamację, a jeśli reklamację to czy do firmy kurierskiej czy do sprzedawcy?

Napisałem też do kuriera z prośbą o ponowne przyjechanie w celu spisania protokołu szkody, ale wątpię by przyjechał....

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@Ubesafi Możesz wezwać kuriera i spisać protokół (musi przyjechać), musisz także poinformować sprzedawcę o tym. Jak będzie miał obiekcje otwórz dyskusję z nim:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Ubesafi Zwykle wracają, przynajmniej u mnie zawsze wracali a z kilka razy miałem podobną sytuacje. Ty spisz reklamacje i przekaż jej prawa sprzedawcy żeby dalej poprowadził tą reklamacje. Jak sprzedawca jest ok, to wyśle Ci drugi towar nie czekając na rozwiązanie reklamacji

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Ubesafi Uszkodzenia towaru zawsze reklamujesz u sprzedawcy - to on odpowiada przed Tobą za wady przedmiotu, a także za uszkodzenia w transporcie. Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK i ze stanowiskiem Allegro, nie można uzależniać złożenia reklamacji od spisania protokołu szkody. Możesz to zrobić, ale nie musisz. W piśmie reklamacyjnym domagaj się wymiany towaru na koszt sprzedawcy lub po odesłaniu zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania. Nie rób zwrotu bez podania przyczyny, tylko złóż reklamację. Jeżeli będziesz miał z tym problem, reklamację złóż w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Wsparcia udzieli Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów