anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzona przesyłka przez Inpost

szylings
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry .Mam problem bo nie bardzo wiem co mam zrobić w sytuacji gdy odebrałam przesyłkę z paczkomatu ale w domu zauważyłam że jest uszkodzona i produkt w środku również. Czy w takiej sytuacji mogę odesłać sprzedającemu i on wtedy składa reklamację do inpost ?Czy Ja powinnam ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Zadzwoń najpierw na infolinię, tam zgłosić to: 722 444 000 lub 746 600 000. a później powiadom sprzedającego. A to zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

szylings
#7 Wielbiciel#

Firma.Dziękuję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Reklamacje wg uokik sklada albo nadawca albo odbiorca ale zwykle odbiorca bo ma paczke i widzi co i jak jest uszkodzone. Jak zakup od prywatnej osoby to skladasz ty jak zakup od firmy ty lub firma ale jesli ma to zrobic firma bo jest na etykiecie jako nadawca to ty masz im przeslac pewne dokumenty tj protokol szkody zdjecia uszkodzonej paczki towaru paragonu paczki w srodku czym wypelniono paczke oraz dokument w ktorym przenosisz roszczenie z tytulu reklamacji u przewoznika na sprzedawce.  Wtedy sprzedawca ma komplet rzeczy by reklamacje zglosic. Uwaga na protokół szkody jest tydzień by go sporzadzic na str przewoźnika więc należy zrobic to szybko. Jak nadawca to allegro to reklamację skladasz ty do przewoźnika albo ty do allegro a oni do przewoźnika te same rzeczy będą potrzebne.

oznacz moderatorów

szylings
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 

oznacz moderatorów