anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony towar w transporcie kto reklamuje

181malina
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry w dniu wczorajszym odebrałem zakupiony towar z paczkomatu . Po otwarciu zauważyłem uszkodzone wypełnienie nadmuchana poduszkę i uszkodzony wentylator pęknięty kawałek obudowy który leżał w środku. W takim przypadku napisałem do sprzedawcy ale uzyskałem informację że to ja muszę zgłosić reklamację a nie sprzedający proszę o podpowiedź 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

Zakup od osoby prywatnej czy od firmy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@181malina po pierwsze spisz protokół i ustal winę przewoźnika bo bez niego wychodzi na to że Tobie spadł po wydaniu 😞

Jak zakup od firmy to z protokołem złóż im reklamację i resztą się zajmą 🙂

Jak zakup od osoby prywatnej to reklamację musisz złożyć Ty bo niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia przechodzi na Ciebie w momencie nadania co nie zmeiania faktu że jak odrzucą za złe pakowanie występujesz z roszczeniem do sprzedawcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@181malina Najważniejsze dla Cibie mieć dowód na uszkodzenia, czyli zgłoś teraz jak już odeszłaś od paczkomatu na infolinii, (protokół szkody) nie jest on obowiązkowy ale pomoże i teraz jak zakup od firmy to niech on zgłasza, nie pchaj się w żadne reklamacje, żądaj wówczas od niego pełnowartościowego towaru, jak zakup od prywatnego to Ty zgłaszasz reklamację ale to nie znaczy że sprzedający może wysłać uszkodzony, chyba ze uważasz że to wina przewoźnika, wówczas czekasz na rozpatrzenie reklamacji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Co do zasady odbiorca reklamuje bo ma paczkę ale może się zżec na nadawnę firmę poprzez allegro gdy udostępni firmie sporządzony protokół szkody i zżeczenie się roszczeń reklamacyjnych na sprzedawcę formularz z allegro do pobrania

oznacz moderatorów