anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA na opcję "Rezygnuję z zakupu / Anuluj zakup" PROBLEM!

MAMY ROZWIĄZANIE!
AllenI
#9 Pomysłodawca#

Proszę wytłumaczyć mi sens funkcji "anuluj zakup".

Po skorzystaniu z tej opcji kupujacy, który zapłacił za przedmoit traci możliwość; 

-dodania opinii o tranzakcji

-rozpoczęcia dyskucji

-skorzystania z programu ochrony kupujacych

Sprzedawca ktory otrzymal zaplate -a z którym brak kontaktu (telefonicznego i mailowego) otrzymuje pewnie od razu zwrot prowizji a zaplacona kwota za nie istniejacy towar pozostaje na jego koncie i tylko od jego dobrej woli zalezy kiedy zwroci ja pozbawionemu wszelkich praw kupujacemu.

Czy zostaje tylko policja? charge back z karty kredytowej? ubezpiecznie zakupów?

Co sadzicie?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
mdrogeria
#21 Demiurg#

AGLOPRIMA2 SŁABO WIDZĘ I BEZ CAPS LOCKA ROBIĘ BŁĘDY . WIELOKROTNIE JUŻ O TYM PISAŁEM ................. MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, słabo widzisz i dlatego nie zauważyłeś, że ci maseczka spadła 😮
ALE MOJĄ PIZZĘ Z BIURKA TO ZABRAĆ UMIESZ, JESZCZE SKŁADNIKI WYMIEŃ! 😄

oznacz moderatorów
AllenI
#9 Pomysłodawca#

Doskonale ujęte, brawo.

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@AllenI Czy w Twoim przypadku minęło 14 dni od anulowania ? Jeśli nie to kupujący ma obowiązek zwrócić Ci wpłatę w tym terminie. Jeśli minęło zgłoś to przez Pomoc Allegro. Niestety wielu sprzedających przetrzymuje pieniądze kupującego pomimo, że mogą zwrócić je od razu i mieć spokój. Ja zwracam od razu jak widzę (Kupujący Anulował) i nasze drogi się rozchodzą. 

oznacz moderatorów
AllenI
#9 Pomysłodawca#

Nie mięło, lecz martwią mnie liczne negatywne komentarze o przetrzymywaniu środków przez sprzedawce i całkowity brak kontaktu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@AllenI Allegro w dziwaczny sposób tłumaczy w artykule Pomocy, że brak możliwości rozpoczęcia Dyskusji po anulowaniu występuje dlatego, że nie doszło do zawarcia umowy, ponieważ umowa po odstąpieniu (anulowaniu) jest uznana za niezawartą. Tak samo niezawartą umowę mamy przy odstąpieniu przez zwykły formularz zwrotu, ale wtedy już można otworzyć Dyskusję. Przy anulowaniu, po braku zwrotu wpłaty, zamiast Dyskusji zalecają kontakt przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie.

oznacz moderatorów
AllenI
#9 Pomysłodawca#

"Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie." do 14 dni.. a do tej pory może nimi swobodnie dysponowac a kupujacy musi przejmie upominac sie o swoje pieniadze, aż przjdzie ten moment łaski. W tej opcji odstąpienia od umowy bez możliwości dyskusji z "cichym" sprzedającym środki powinny automatycznie wracac na konto kupujacego z konta allegro sprzedawcy! to by było fair! 

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

To by nie było fair, po to akceptujesz regulamin żeby go znać i przestrzegać, nie minęło 14 dni to sprzedający ma jeszcze czas, wielokrotnie miałem sytuację że klient zwracał towar po czym wysyłał samo odstąpienie bez produktu, gdyby allegro zobaczyło że przesyłka (w której jest sam papierek bez produktu) dotarła do sprzedającego oddali by mu (kupującemu) pieniądze a sprzedający został by bez kasy i produktu. Tak samo gdyby produkt był używany czy zniszczony. Koniec 

oznacz moderatorów
AllenI
#9 Pomysłodawca#

@Rad-Stol Hmm nie zly numer. Nie wpadłbym na to.. Pozostaje kwestia bez karności za przekroczenie terminu zwrotu. Moge nazbierac 100 zamowien po 200zł i mam niezłą sumke do dyspozycji za darmo na 14+ dni 😄 Niestety, ale prawda jest taka, że mnóstwo sprzedąjacych to wykorzystuje.

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

Już nieliczni, większość która została to uczciwi sprzedawcy opierający się na opinii, a jeżeli kupujesz od osób które mają mnóstwo negatywów to twoja wina i nie zamiatam wszystkich do jednego worka

oznacz moderatorów