anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga oszust karty graficzne

MAMY ROZWIĄZANIE!
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

Witam chciałem kupić kartę graficzną ale dałem się złapać oczywiście mam lep na karku i w żadne linki nie klikałem oferta tyczy rx 6800xt  [edycja]

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrGumaLS Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego według Ciebie, ta oferta to próba oszustwa? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

Pierwsze koleś chciał odbiór osobisty i ja mu pisze ze nie dam rady bo za daleko i pisze ze przesyłka allegro bo było w opcji on ze ok ja poprosiłem tam było okienko poproś o kup teraz i on ok i mi pisze żebym podał numer i jeszcze screena z płatnościami nigdy takiego czegoś nie widziałem i SMS dostałem wiadomość od ALLEGR0 przez zero i jakiś link smszzi jakiś znaki i tu mi się lampa zaświeciła  oczywiście  SMS odrazu spasowalem

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrGumaLS Czyli jesteś Sprzedającym, który chce sprzedać ten przedmiot i zwrócił się to Ciebie nieuczciwy, Twoim zdaniem, Kupujący? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

nie ja chciałem kupić 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrGumaLS W takim razie już wyjaśniam: w przypadku tej oferty Sprzedający wybrał darmowe ogłoszenie, które ma charakter nietransakcyjny. To znaczy, że jeśli chcesz kupić ten przedmiot, warunki zapłaty i dostawy musisz ustalić bezpośrednio ze Sprzedającym

Skoro poprosiłeś Sprzedającego o dodanie opcji Kup teraz w ogłoszeniu, to do  Sprzedającego należy decyzja, czy zgodzi się na taką transakcję, czy nie. Na podstawie Twojego opisu, nie możemy jednak jednoznacznie stwierdzić, że jest to rzeczywiście próba oszustwa, ponieważ w tej sytuacji Sprzedający sam może zdecydować o formie sprzedaży tej karty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Przeczytaj dokładnie, przecież to na 100% próba oszustwa z SMSem niby od Allegro, prowadzącym do podrobionej strony płatności.

"mi pisze żebym podał numer i jeszcze screena z płatnościami nigdy takiego czegoś nie widziałem i SMS dostałem wiadomość od ALLEGR0 przez zero i jakiś link smszzi jakiś znaki i tu mi się lampa zaświeciła"

oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

na pewno nie jestem pierwsza osoba u tego delikwenta bo jest teraz trudny okres  i każdy szuka karty graficznej ja chciałem do grania a ilu jest górników 

oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

Tak ale jak poprosiłem o opcje kup teraz to sprzedający chciał ode mnie numer do jakiegoś potwierdzenia posługując sie jakimś przerobionym screenem tu link

https://a.allegroimg.com/s360x360b/1eabf6/fbb863824548a8c0391b07cbf094

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@MrGumaLS Tak, koleś chciał cię oszukać, SMS prowadzi do podrobionej strony płatności.

oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

rzadko kiedy na alllegro lokalnie kupuje bo jestem uprzedzony  ale chyba czegoś takiego niema jak na screenie

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrGumaLS Czy mógłbyś mi przesłać zrzut całego ekranu telefonu? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MrGumaLS
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  proszę dowody.jpg 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrGumaLS Bardzo dziękuję, to konto jest już zablokowane, ponieważ zrzut, który tu pokazałeś to rzeczywiście próba oszustwa. Zakończyliśmy również ofertę, która była wystawiona z tego konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów