anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto oraz wystawienie aukcji na nim

danioo2001
#8 Zapaleniec#

Witam!

17.05 ktoś włamał mi się na konto allegro i wystawił Toyotę CHR włączając promowanie i podpisując się Bogumił, został mój numer telefonu oraz jego mail jako osoba kontaktowa, żadnego numeru telefonu. Opis był długi + zdjęcia normalne, lecz z zamazanymi tablicami. No i teraz największym problemem jest to, że kto ureguluje należność dla Allegro? Nie miałem żadnego powiadomienia o logowaniu czy, maila o wrzuceniu aukcji na allegro. Zdarzały się już takie rzeczy na Allegro? Oczywiście hasło już zmienione, lecz wcześniejsze nie było słabe i nie loguję się na konto byle gdzie + mail na którym jest moje allegro nie miał żadnych nowych logowań z innych urządzeń.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@danioo2001 Cześć, napisz do nas proszę w tej sprawie przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 🙂 Nie martw się, pomożemy Ci 

oznacz moderatorów

danioo2001
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem już 😄 Ale chciałem jeszcze podpytać na forum, dziękuję za szybką odpowiedź 

oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

Udało się rozwiązać sprawę? Mam ten sam problem i póki co allegro stwierdziło że mam zapłacić.

oznacz moderatorów

danioo2001
#8 Zapaleniec#

Tak, allegro sprawdziło i faktycznie odnotowali włamanie na konto, cofnęli mi również obciążenie za aukcję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zmień hasło i ustaw weryfikację 2 etapową

oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

Miałem już wcześniej ustawioną weryfikacje dwuetapową i mimo wszystko ktoś jakoś to zrobił. Allegro oczywiście nie widzi problemu. Mam zapłacić za wystawienie auta i tyle 😉

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Marta2004 widzę, że Twoje konto jest aktywne. Nie odnotowaliśmy na nim włamu i w związku z tym nie było konieczności zabezpieczania Twojego konta.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

@ayo80 To jakim cudem pojawiła się oferta sprzedaży Lexusa w allegro lokalnie?? 

 

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Marta2004 dla rozwiania wszelkich wątpliwości skontaktuj się z naszym działem bezpieczeństwa przez ten formularz.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

danioo2001
#8 Zapaleniec#

U mnie nie było weryfikacji dwuetapowej, sprawdź może czy u Ciebie nie było włamania do konta na którym jest ta weryfikacja? Zastanawiam się kto coś ma z tego, że wystawi samochód na cudzym koncie…

oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

@danioo2001 też mnie zastanawia jaki jest w tym sens?? Nie znam się na "hakerskich" sztuczkach może ktoś zrobił to zdalnie z mojego komputera pomijając dwuetapową weryfikację. Ogólnie tylko ja mam dostęp do swojego komputera.

oznacz moderatorów

danioo2001
#8 Zapaleniec#

To na pewno warto przeskanować antywirusem komputer i sprawdzić czy do maila itd. nie było włamania

oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

Hasło do poczty, allegro zmieniłem. Na poczcie też nie było jakiś dziwnych podejrzanych działań. Też mam weryfikację dwuetapową. Na tej ofercie nie ma dodatkowego kontaktu. Jeśli ktoś kliknie zadaj pytanie to wyśle tą wiadomość do mnie. 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@danioo2001 @Marta2004 

 

...a komu zależy zamawiać towary za tysiące złotych, gdzie prowizje dla Allegro idą w setki złotych, opłaty kurierskie za darmo nie są, a mimo niedostarczania paczek na fikcyjne nieistniejące adresy i nieistniejące dane, wymyślone numery telefonu

ZAWSZE ZARABIA NA TYM ALLEGRO ?

 

Czy to nie dziwne, że ich dział bezpieczeństwa przepuszcza takie konta i transakcje ?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

no i takie jest bzpieczne kochane allegro nie długo dane podane na allegro bęndo wisiec na drzewach

oznacz moderatorów

Marta2004
#8 Zapaleniec#

Dzięki wszystkim za pomoc. Po dziesiątkach maili z których wynikało  że wszystko jest i było ok (wg. allegro) okazało się że jednak miałem racje (szok i nie dowierzanie).

cytat maila" Na Twoim koncie zalogowała się nieuprawniona osoba, która wystawiła na sprzedaż pojazdy.

Dlatego:

usunęliśmy te oferty,

w ciągu najbliższych dni anulujemy opłaty naliczone za nie,

zresetowaliśmy hasło do Twojego konta."

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

czyli przyznali się, że są najbardziej niebezpieczną platformą zakupową w kraju.

Lub nawet w Europie 😉

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów