anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W formularzu zakupu nie ma opcji "odbiór osobisty" a do tego brak opcji zapłaty przy odbiorze.

NOSTRADAME
#7 Wielbiciel#

Witam. W formularzu zakupu nie ma opcji "odbiór osobisty" a do tego brak opcji zapłaty przy tymże odbiorze osobistym. Zatem kupujący jest zmuszany do wyboru opcji odbioru i zapłaty zupełnie mu nieodpowiednich i utrudniających transakcję i zwiększających jej  koszta. Nie  wybranie narzuconych w/w formularzu zbędnych przy odbiorze osobistym form zapłat skutkuje brakiem możliwości zamknięcia formularza transakcji a tym samym dokonania transakcji, zmuszając kupującego do rezygnacji z transakcji i dokonania zakupu całkowicie poza Allegro.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Knowhere
#21 Demiurg#

@NOSTRADAME Jesteś kupującym czy sprzedającym?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Jak to nie ma? Jak nie ma ? Każdy przy wystawianiu oferty może wybrać odbiór osobisty i zapłata przy odbiorze. Kwestia ustawienia cennika przez sprzedawcę. Jeśli nie ma to nie ma. Kupujący widzi to z góry.  Raczej nie wchodzi w grę odbiór osobisty i pobranie 🙂 🙂 🙂 Wszystko zależy od tego co ustawił sprzedawca. Jako kupujący godzisz się na pewne zasady lub nie. Kupujesz lub nie. To Twój wybór. Twoim wyborem jest też zatankowanie samochodu na stacji, która oferuje cenę za litr paliwa droższą o 1 PLN niż 100 metrów obok. To świadomy wybór kupującego. A jak wisi wielki billboard, że jest awaria terminala płatniczego na stacji paliw to oskarżamy sprzedawcę? Nie. Informacja została udostępniona podobnie jak cennik i warunki dostawy oferowane przez sprzedawcę. Jeśli sprzedawca deklaruje wysyłkę towaru w ciągu 5 dni a kupujący ma pretensję, że nie wysłał na drugi dzień to proszę wybaczyć. Należy ofertę czytać, ze zrozumieniem przez kupującego. Wyraźnie widać ile na podstawie tych danych wyświetla się czas dostawy....  Pragnę tu jeszcze raz podkreślić. Wszelkie warunki zakupów i płatności wraz z terminami dostępne są w zakładce DOSTAWA. Jeśli sprzedawca czegoś nie oferuje - kupujący godzi się albo nie. To wybór kupującego. Kupuję w droższym sklepie obok domu bo mam blisko a nie muszę jechać 1 km aby kupić to samo. Wolę drożej niż odpalać auto itp itd.  Jasne zasady. Sprzedawca daje mi takie warunki i albo się godzę albo nie. Wybór należy do mnie. Jeśli zasad sprzedawcy nie akceptuję - NIE KUPUJĘ. A nie na siłę a potem pretensje. Znasz warunki jako kupujący. Kupuj bo je znasz albo nie kupuj bo Ci coś nie odpowiada. Proste i kupuj gdzie indziej. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Z_Kwitalski  ok, wszystko prawda, tylko ten 1km samochodem do sklepu🙂ja bym jechała🙂jadąc samochodem do tego sklepu dalej, oszczędziłabym nie tylko na zakupach, ale też na butach😁jak oszczędzać to rzetelnie🙂. Oszczędny klient wyda na dojazd z odbiorem własnym 15zł, żeby nie zapłacić 9 za paczkomat🙂

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

uEdka  No bez przesady. To był przykład. Jeśli ktoś ma V12 ? gdzie na rozruchu auto bierze tyle ile te zniszczenia butów lub całe buty warte? 🙂 haha   Nie rozdrabniajmy się. To nie dowód w sądzie a prosty przykład zależności. Samochodem może i warto. Może i warto ( jeśli nie ma ) zamówić za pobraniem, opłacić z góry. Mimo, że niektórymi samochodami naprawdę nie warto i nie warto za pobraniem ale skoro sprzedawca nie proponuje innej opcji to albo: ( szukamy gdzie indziej albo godzimy się na wysyłkę ) - ( albo zmieniamy na oszczędne auto albo chodzimy na pieszo)  🙂 🙂 🙂 🙂 

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

uEdka  Dobra. Kobieta ma zawsze rację. Przemyślałem. 4 km daję do tego paczkomatu 🙂 Proszę o łagodny wymiar kary. Pragnę raz jeszcze podkreślić. To były tylko analogie. Kwestia metrażu to pojęcie względne. Dla jednej osoby 10 metrów to katorga dla innej 50 km to pikuś ( sportowiec) 

P.S. Już widzę cenę za te kupione buty..... 🙂 🙂 🙂 

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

uEdka   I droga koleżanko.... Zaripostuję raz jeszcze. Cytuję " Oszczędny klient wyda na dojazd z odbiorem własnym 15zł, żeby nie zapłacić 9 za paczkomat "

Uważasz , że dojazd np. 5 km z odbiorem własnym jest lepszy niż 400m pieszo do paczkomatu? Nie dość , że według cytatu przepłacamy (paliwo itp itd) to musimy jeszcze pewnie zimą oskrobać auto itd. Kto zimą będzie szedł 5 km... To wszystko na podstawie cytatu. Tylko i wyłącznie. A co jeśli odbiór osobisty jest 15 km od sprzedawcy? Warto wybrać opcję czy jednak paczkomat? 🙂 🙂 Zapewne i tak w smart.....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Z_Kwitalski Oszczędność to pojęcie względne🙂Ja wolę oszczędzić buty niż samochód🙂 Ktoś inny woli wydać na dojazd 15zl niż zapłacić 9zl za przesyłkę i przejść się 400m do paczkomatu (chociaż ja bym podjechała te 400m) 🙂

PS. Kara zostaje zawieszona🙂ale w przypadku recydywy, zostanie wzięta pod uwagę🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Z_Kwitalski Kto normalny jeździ V12 po mieście, gdzie z reguły jest ograniczenie do 40 km/h?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Knowhere haha to był przykład. Skąd wiemy, że takich osób nie ma? Skąd wiemy, że absurdy na allegro nie występują skoro występują? Może ktoś lubi takie zakupy i może ktoś lubi brzmienie takich silników? Może tylko takie auta w rodzinie? Może tylko w rodzinie kupują na allegro? Jeśli nie można wykluczyć dziwnych przypadków na allegro to nie wykluczajmy zatem , że ktoś uwielbia samochody z V12. To była tylko analogia dla przykładu. Skoro allegro nie można zarzucić wykroczenia X to nie zarzucajmy innym dla których "podciągamy" to wykroczenie i staramy się znaleźć stosowny przykład. To sprawia, że widzimy jak potrafią być przykłady mega napompowane ale mieszczące się z kagańcach 🙂

Knowhere  W jednostce V12 czy V8 nie chodzi absolutnie o prędkość a o brzmienie i kulturę pracy. To nie moja opinia tylko całego świata motoryzacji. Można jeździć autem z V16 nawet dostojnie z regulaminową prędkością nawet i 30km na godzinę ale mieć tą świadomość, że fajnie to brzmi a w razie czego pod maską jest potwór i można go wykorzystać kiedy tylko można ( np. szybkie wyprzedzenie tira nawet bez przekraczania dozwolonej) Nie chodzi tu o prędkość ,jak pisałem ale, o możliwości i frajdę. 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czas pokazać tym bucom gdzie ich miejsce, zawsze przychodzi czas na refleksje(chyba że jest się defetyzmem jak (główna guru).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

NOSTRADAME Jeśli sprzedający  nie udostępnia to jego wola . Mam w swoich ofertach odbiór osobisty ,ale wyłącznie po przedpłacie , a do tego doprowadzili klienci zamawiając z płatnoscią przy odbiorze i zlecenia całymi tygodniami oczekiwały na odbiór . Co gorsze klient pokazywał się po miesiącu i wielce zdziwiony ,że zamówiony produkt już jest nie dostępny , a monity z informacjami były wysyłane . 

oznacz moderatorów