anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób dokonać zwrotu zakupionego towaru na koszt sprzedawcy.

Jey_11
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób dokonać zwrotu towaru na koszt sprzedającego. Towar- lampa samochodowa, miała być sprawna, ze wszystkimi nieuszkodzonymi mocowaniami. Tak telefonicznie zapewniał mnie sprzedający. Pomimo tego przesyłka dostarczona (Lampa samochodowa) nosi znamiona napraw a mocowania uchwyty są uszkodzone. Sprzedający powiadomił mnie telefonicznie bym odeslala lampę na jego koszt. Jak prawidłowo to zrobić by odzyskać pieniądze i 2x koszt przesylki

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Jey_11
#8 Zapaleniec#

Dodatkowo pytanie,czy przy zwrocie tej lampy mam zwrócić również wystawiony paragon na lampę i wysyłkę? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Jey_11, twoja odpowiedź to nie rozwiązanie, jeśli uważasz, że @xyz96 ci pomógł, to jemu warto było odklikać 🙂 @nat_not 😌

oznacz moderatorów

Jey_11
#8 Zapaleniec#

"Patryk0701"Dlaczego to nierozwiązanie?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Rozwiązaniem nie jest twoje własne pytanie/odpowiedź, a raczej ta odpowiedź, która ci pomogła w rozwiązaniu problemu, inaczej to się mija z celem 🙂

oznacz moderatorów

Jey_11
#8 Zapaleniec#

No tak, lecz chcialam uzupełnić swoją wypowiedź o pytanie nawiazujące do sprawy a nie wiedzialam jak to zrobić. Jestem tutaj pierwszy raz. 

oznacz moderatorów

Jey_11
#8 Zapaleniec#

Niemniej jednak dziękuję za odpowiedź. Sądziłam,że to, co napisała przedmówczyni, nie wystarczy. Dlatego zapytałam.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie ma sprawy 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz darmowy zwrot InPost? Jeśli tak, postępuj według instrukcji; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-dostawy/jak-skorzystac-z-darmowego-zwrotu-allegro-inp...

Jeśli nie, odeślij sprzedawcy towar płacąc za odesłanie, a on po uznanej reklamacji ma obowiązek zwrócić Ci ten koszt. Poza tym, w ramach reklamacji może towar wymienić na sprawny i odesłać Ci lub zwrócić całą wpłatę + oczywiście ten koszt odesłania wadliwego produktu. Paragon nie jest konieczny do zwrotu, ale jeśli go masz, to odeślij - wcześniej zrób sobie zdjęcie abyś miał kopię jakby co.

oznacz moderatorów

Jey_11
#8 Zapaleniec#

Nie mam darmowego inPostu. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Zrobię zdjęcie i prześle paczkę.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację

możecie się Państwo dopytać Sprzedawcę jak wykonać taki zwrot - bo czasami zwrot inpost jest niemożliwy np: gdy zakup był bez rejestracji

Ja na przykład w takich sytuacjach lubię, gdy Kupujący wystawia mi fakturę na transport (refakturując koszta) lub bierze fakturę na mnie w firmach kurierskich - choć to nie jest oczywiście obligatoryjnie wymagane ustawowo

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Przewidując lub godząc się na pokrycie kosztów wysyłki taniej wysłać własnego kuriera.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

poczta polska ma w ofercie przesyłkę, która jest opłacana przez odbiorcę (nie mówię tu o pobraniu) tylko zwykła paczka, gdzie opłata za wysyłkę jest przerzucona na adresata. Ktoś mi kiedyś coś odsyłał w ten sposób. Nadał za free, a ja zapłaciłem za koszty paczki odbierając ją. W zasadzie to trochę jak pobranie, tylko nadanie za darmo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@REDziu, Jakie Państwo? nie jesteśmy w urzędzie 😄

@mikeza, tak działa wysyłka elektroniki przez ÓLX 😛

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza, podrzuć linkusia bo ja takiej opcji nie widzę, że płaci tylko odbiorca i to nie jest pobranie 😮

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  poszukam, wiem, że coś takiego było napewno, bo kilka razy klienci odsyłali mi w ten sposób paczki, że płaciłem za koszt wysyłki przy odbiorze, ale nie było to tradycyjne pobranie, tylko pokrycie kosztów wysyłki. Sam nigdy nie korzystałem z takiej funkcji.

No chyba, żeby zlikwidowali taką usługę, ostatni raz miałem taką paczkę kilka miesięcy temu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte to była paczka24 lub paczka48, przy danych adresata jest takie małe okienko do zaznaczenia "opłatę uiszcza adresat", jak to odfajkować, to nic nie płacisz za nadania, a koszty są przerzucone na adresata.

Teraz to jest chyba paczka+, ale to okienko zostało. Zobacz sobie wzór etykiety:

https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/DMA45_PaczkaPlus-wzorAdresowania-1.pdf

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Okej dzięki, ale to chyba działa tylko na poczcie, a nie poprzez wysyłkę z envelo 😮

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte tego nie wiem niestety, może być tak, że faktycznie tylko w przypadku indywidualnego nadania, trudno powiedzieć.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jey_11 nie zwrot tylko reklamacja bo to dwie różne sprawy 😞

Reklamacja pakujesz piszesz pismo i odsyłasz po uznanej reklamacji dostajesz kasę za towar i dwie przesyłki lub nową lampę i za odesłanie. 

Zwrot odsyłasz na swój koszt czyli odstępujesz od umowy dostajesz to co wpłaciłeś czyli jesteś w plecy jedną wysyłkę.

Paragon choć nie jest wymagany, możesz odesłać bo po co Ci ściany se nimi tapetujecie a sprzedawcy łatwiej to potem zaksięgować 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów