anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób moge skorzystać z programu ochrony kupujacych?

krylow
#7 Wielbiciel#

Miałem włamanie na Allegro, ktoś zrobił zakupy bez mojej wiedzy i autoryzacji. Niestety nie mam pomocy z Allegro. Nie dostaje odpowiedzi na moje pytania mailowe w sprawie programu ochrony kupujących. Moze ktoś z użytkowników mi tutaj odpowie co mam zrobić

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jak najszybciej zgłosić sprawę na policję.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krylow Tak jak piszą nic nie ma do tego POK, ale możesz tu napisać w sprawie POKu.

oznacz moderatorów

krylow
#7 Wielbiciel#

Sprawa oczywiście zgłoszona na Policję. Dziwi mnie tylko że allegro ma to wszystko wywalone totalnie. Zero pomocy na infolinii, nie chcieli nawet cofnąć transakcji jak jeszcze pieniądze były na koncie, tylko płatność była już zlecona. Nie chcieli skontaktowac się ze sprzedajacymi i poinformowac ich o tym, że to jest oszustwo (prosiłem o to na infolinii) Sam wysłałem maile to wszystkich sprzedajacych, ze to jest oszustwo i żeby nie wysyłali zakupionych gier bo stracą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Niestety POK niezadziała .......tylko policja . To są skutki zapisywania haseł i podpinania kart platniczych , na allegro nie licz , nie zabezpieczyleś odpowiednio swojego konta .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krylow Zapłacił Twoją kartą? Nigdy nie zapisuj karty na Allegro, choć serwis do tego zachęca. Usuń zapisaną kartę i pozmieniaj hasła.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/karta-platnicza-apple-pay-google-pay/jak-usunac-zapisana-kar...

Dziwne, że Allegro nie chce Ci pomóc, skoro zapewnia bezpieczeństwo zapisanych kart teraz i zapewniało dawniej, gdy nie było jeszcze dwustopniowego logowania.

oznacz moderatorów

krylow
#7 Wielbiciel#

Hasło pozmieniałem, karta zablokowana. Allegro ma totalnie wywalone, to nie ich pieniądze, tylko moje a jeszcze zgarneli prowizję od sprzedajacych....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krylow W 4 wiadomościach, które do Ciebie wysłaliśmy w tej sprawie, przekazaliśmy Ci dokładne instrukcje dot. włączenia dwustopniowego logowania oraz możliwości złożenia reklamacji chargeback w banku. Masz możliwość ubiegania się o taki zwrot z powodu nieautoryzowanego użycia Twojej karty. Wskazaliśmy Ci również możliwość oraz formalności w kwestii ubiegania się o rekomensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących, więc Twoje określenie, że "Allegro ma totalnie wywalone" nie ma zbyt dużego związku z rzeczywistością. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krylow
#7 Wielbiciel#

Jak sama napisałas, wszystko zrobiliście by odepchnąć problem od siebie, moja wina i banku że było włamanie na Wasz portal. Nawet nie chcieliście powiadomić o tym sprzedających. Proszę odsłuchać nagranie z mojej rozmowy telefonicznej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krylow Masz możliwość wypełnienia wniosku do POK tu; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Jeśli tak, to wypełnij i wyślij. Napisz tu potem, jak Allegro zareagowało na wniosek.

Poza tym, gdybyś skorzystał z chargeback, sprzedawca musiałby pokazać Allegro podpis odbiorcy na dokumencie przekazania towaru. Jeśli taki podpis by pokazał, nie otrzymałbyś zwrotu środków.

oznacz moderatorów

krylow
#7 Wielbiciel#

Wnioski własnie złożone. Zaznaczam że zaraz po włamaniu skontaktowałem się z Allegro i bankiem. Poprosiłem Allegro by skontaktowali się ze sprzedającymi i poinformowali ich o tym, ze to jest oszustwo, jednak nie chcieli tego zrobić. Sam to zrobiłem, skontaktowałem się ze wszystkimi sprzedającymi. Część sprzedajacych zwróciła mi pieniądze. O resztę wysłałem wniosek do POK. Bank poinformowany. Sprawa oczywiście zgłoszona na Policję.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krylow Dobrze, że zgłosiłeś problem tutaj, publicznie. Podejrzewam, że gdybyś tego nie zrobił, byłoby Ci znacznie trudniej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣🤣

oznacz moderatorów