anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W "moich zakupach" status przesyłki jako odebranej, a jej nie ma!

MAMY ROZWIĄZANIE!
DarOst
#8 Zapaleniec#

Zakup u sprzedającego "dokubka_pl", jak na zdjęciu niżej. Wybrany sposób dostawy: kurier, Allegro Pocztex. Efekt: dziś o 13:54 dzwoni do mnie człowiek z Sosnowca z pytaniem, czy ja jestem ten a ten, bo kurier podjechał mu pod dom, zostawił paczkę i pojechał, więc dzwoni do mnie, bo moje namiary były na paczce, a on ma taki sam adres jak ja, tyle że ,no kurcze, w Sosnowcu. Dzwonię do kuriera (tel. kontaktowy 887855333), a on telefonicznie mi potwierdza, że doszło do pomyłki w doręczeniu i że sprawę załatwi. No to czekam, wieczorem zaglądam na eMonitoring, a tam widzę informację o dostarczeniu przesyłki mojej PX6145864322 o godzinie 13:36, a na Allegro widzę informację, że przesyłka odebrana. No i co teraz?. Co z tym zrobić?. Ktoś coś?. 

Pozdrowienia

DarOst

 

Szczegóły zakupu.JPG

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarOst Cześć! Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Z trackingu przesyłki wynika, że dzisiaj rano paczka została przekazana do ponownego doręczenia. W razie problemów kontaktuj się bezpośrednio z Pocztą Polską: https://www.poczta-polska.pl/kontakt/ 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A czy to przypadkiem nie sprzedajacy za to odpowiada i on powinien "ścigać" przewoźnika?

oznacz moderatorów
DarOst
#8 Zapaleniec#

Nie wiem, kto wstawia do aukcji konkretne opcje dostawy. Byłem do tej pory w komfortowej sytuacji, bo miło lat na Allergo i setek zakupów, jeszcze mnie taki problem z pomyłką w dostawie nie dotknął, więc się nie interesowałem tematem. Jeśli to sprzedający wstawia / proponuje rozwiązania dostawcy, w tym dostawców, to faktycznie należałoby przerzucić problem na dostawcę i zgłosić / otworzyć dyskusję o braku towaru. Problem w tym, że eMonitoring PP zawierał info o dostarczeniu przesyłki (a tam nie ma info GDZIE I KOMU dostarczono!!!!), więc w ślad za tym na Allegro pojawiło się również info o dostarczeniu przesyłki - no i jakie "ale ja nie mam przesyłki"?, no przecież dostarczono i odnotowano to w systemie!!!!

Jednak szybka reakcja osoby, która mylnie przesyłkę otrzymała (kurier pozostawił pod domem i pojechał) i telefon do mnie, a mój do kuriera raczej uchroniła przed dalszymi kłopotami, bo w końcu przesyłka wreszcie dotarła do mnie dosłownie chwilę temu.

oznacz moderatorów
DarOst
#8 Zapaleniec#

Przepraszam, miałem napisać ........."Jeśli to sprzedający wstawia / proponuje rozwiązania dostawcy, w tym dostawców, to faktycznie należałoby przerzucić problem na sprzedającego i zgłosić / otworzyć dyskusję o braku towaru"........

Pozdrowienia

DarOst

oznacz moderatorów