anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wadliwy towar od osoby prywatnej

MAMY ROZWIĄZANIE!
tomasz__90
#8 Zapaleniec#

Cześć. Zakupiłem radio od osoby prywatnej, która zgodnie z prawem nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów. Radio nie łapie żadnych fal, szumi. Radio odesłałem na własny koszt. Sprzedający mówi, że nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów, twierdzi, że radio działa świetnie więc pieniędzy oddać nie chce tylko może odesłać to radio, bo twierdzi, że działa świetnie, a ja wiem, że nie działa. Allegro oczywiście się wypięło, napisali coś w stylu, że jeśli wejdziemy na drogę sądową to oni udostępnia dane. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Obecnie nie mam ani radia, ani pieniędzy plus straciłem kasę na wysyłkę...

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Knowhere
#21 Demiurg#

@tomasz__90 Skoro sprzedający twierdzi, że radio działa, to zapewne może Ci to udowodnić, np. krótkim filmem z prezentacją działania funkcji, które u Ciebie nie działają😏
Jeśli jednak nie byłby w stanie tego zrobić, to załóż mu dyskusję.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
tomasz__90
#8 Zapaleniec#

My już dyskutujemy ze sprzedającym od dwóch tygodni, ciągle muszę prosić allegro o pomoc, bo sprzedający nie odpowiada. Co mi da filmik? Co jeśli sprzedający ma również radio sprawne a mi wyśle znowu wadliwe? 

Czy jeśli toczy się dyskusja a ja nie dostanę ani radia ani pieniędzy to nastąpi jakieś przedawnienie? 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@tomasz__90 Możesz też wystąpić o zwrot środków w ramach POK.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
tomasz__90
#8 Zapaleniec#

Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tomasz__90 poprawnie, zwrotu nie musi przyjmować, reklamację rozpatrzył ( odrzucił bo radio działa ) więc zapłać za ponowną wysyłkę i ciesz się z radia 🙂 Allegro nic nie zrobi bo nie jest stroną transakcji 🙂 tym bardziej że sprzedawca wywiązał się ze swoich obowiązków 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tomasz__90
#8 Zapaleniec#

Jak mam się cieszyć z radia skoro nie działa? 😂

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

A może na jakimś odludziu mieszkasz i radio tam nie dolatuje po prostu? Haha. 

oznacz moderatorów
tomasz__90
#8 Zapaleniec#

Inne radia działają bez problemu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tomasz__90 Nie daj sobie wmówić, że radio działa skoro wiesz, że nie działa. Dobrze, że prowadzisz Dyskusję. Jeśli tam Allegro nie chce Ci pomóc, zakończ ją jako nierozwiązaną i skoro nie masz radia i pieniędzy, wystąp o zwrot wpłaty z POK;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

Już samo wysłanie wniosku postawi na baczność sprzedawcę i sprawa szybko zostanie rozwiązana. Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. Nie musisz zgłaszać sprawy na policję.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 przecież sprzedawca chce odesłać radio 🙂

twierdzi, że radio działa świetnie więc pieniędzy oddać nie chce tylko może odesłać to radio

Nie ma podstaw do POK zapewne będzie odrzucone 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 jesteś za tym, aby kupujący został z niedziałającym radiem, ja nie. Polecam rozwiązanie, a Ty starasz się go zniechęcić.

oznacz moderatorów