anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikajca Konta sprzedawcy.

razer2222
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zastanawia mnie czy historia sprzedajacego jest prawdziwa.

Czy ktos wie jak wygląda teraz weryfikacja nowych kont sprzedajacych.?

 

Historia sprzedajacego:

"Szanowany Panie Najmocniej przepraszam za opóżnienie w wysyłce . Niestety wina leży po stronie allegro. Po zakupie przez Pana telefonu Allegro zablokowało mi konto na czas weryfikacji czy nie jestem oszustem . Musiałem im zrobić zdjecia dowodu , selfie z dowodem oraz zdjecia telefonu z dowodem osobistym. Konto odblokowano mi dopiero wieczorem ale Pana pieniądze dalej widniały na rachunku Allegro nie moim ponieważ Allegro nie odblokowało mi wypłat . Napisałem więc kolejnego maila do Allegro z prośbą o odblokowanie pieniędzy. Ktoś z Allegro odpisał ze zostało to odblokowane . Zleciłem zatem wypłatę pana pieniędzy na swój rachunek w banku i czekam. Gdy tylko pieniądze zostaną zaksiegowane na moim rachunku w banku pko , myśle że dziś najpóźniej w poniedziałek , odrazu wysyłam paczkę . Pozdrawiam"

 

Prawda czy raczej Fake i zaczynac dzialac w temacie.?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, może to być prawdą, ale dla Ciebie problemy sprzedającego nie mają żadnego znaczenia. Jak zapłaciłeś za towar sprzedajacy ma obowiązek go wysłania i na AL jest to 7dni, nie wysłał otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 @razer2222 Do czego tu dyskusja (awantura) > przecież sprzedający napisał, że wyśle w poniedziałek > dopiero po tym czasie można wziąć się za rozwiązywanie problemu > a i tak zacząl bym od rozmowy ze sprzedawcą , a nie od kłótni😍

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak mija termin to można i to nie jest żadna awantura, nie musi mieć żadnych konsekwencji dobrze o tym wiesz, a sprzedajacy po wystawieniu i otrzymaniu zapłaty nie może uzależniać wysyłki od weryfikacji konta>dobrze o tym wiesz.🤗

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Tak to wszystko wiem > ale nie wiesz czy minął termin > a od razu piszesz "dyskusja" > z odpowiedzi sprzedającego "myśle że dziś najpóźniej w poniedziałek , odrazu wysyłam paczkę"  > więc nie widzę tu problemu

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@razer2222 Takie weryfikacje potrafią trwac i kilka dni > z tym, że sprzedający powinien wysłać zakupiony przedmiot zaraz po wpłynięciu zapłaty na jego konto w Allegro Finanse, a nie czekać, aż pieniądze trafią do banku > z AF już nikt ich nie wycofa i nie znikną.

Przynajmniej ja tak robię > widzę kasę u siebie na koncie w AF i status "opłacone" w zamówieniach > to pakuję i zamawiam kuriera > nie chce mi się szukać co na ten temat mówi regulamin.

Wg. mnie powinno się od razu wysłać > czasami zanim ten przelew zostanie zaksięgowany w banku można czekać 3-4 dni > zwłaszcza jak wypadną jakieś święta lub długi weekend 

oznacz moderatorów

razer2222
#7 Wielbiciel#

Dlatego też wole to skonfrontować zanim zaczne wzniecać pożary. (Dyskusje etc.) Zapytałem z grzecznie sprzedajacego i dostalem merytoryczna odpowiedź chodz dość podejrzaną ze wzgledu na "zdjecie dowodu z towarem" itp.

Sam swoje konto weryfikowalem " jakos 12 lat temu jak nie wiecej" i musialem czekac na list polecony. ;D

Wiec wole dopytac czy teraz to tak wyglada. Czy moze to jakis blef.

Poczekam do Poniedzialku. Moze sprzedajacy jest starszej daty badz sam obawia sie oszustwa i chce miec pieniadze na wlasnym koncie. I dopiero wysłać. Jezeli to nie nastapi to bede dzialal przez oficjalne procedury i tyle. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@razer2222 Tak teraz wygląda część weryfikacji przez Allegro > żądają wysłania zdjęcia towaru wraz z dowodem osobistym > był o tym niejeden wątek tu na AG > po prostu namnożyło się oszustów, którzy sprzedają coś czego nie posiadają > właśnie najczęściej są spory o telefony > stąd te weryfikacje > towaru+sprzedającego

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

tak, dawniej była weryfikacja nowych użytkowników listem poleconym na adres zakładającego konta / teraz można konto założyć w kilka minut, podaj dane, adres, nr telefonu z "rzyci" wzięty / dlatego narobiło się różnych "clientuf0123456789" którzy do sfinalizowania transakcji koniecznie potrzebują nr telefonu, maila sprzedającego lub proszą by klikać w przeróżne linki w celu zrealizowania transakcji

oznacz moderatorów