anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych

adonayd
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Jakiś czas temu zakupiłem reflektory. Na pierwszy rzut oka wydawało się wszystko w porządku. Dopiero po zamontowaniu ich i próby uruchomienia okazało się, że xenony nie świeca. Nie jestem laikiem i sprawdziłem, że jest wadliwa instalacja w reflektorach. Po samodzielnej wymianie instalacji ze starych reflektorów (co nie było dla mnie większym problemem z racji tego że auto jest mi potrzebne) wszystko działało. Wystawiłem komentarz, że polecam tego sprzedawcę ale w komentarzu opisałem cała sytuacje. Niestety po udaniu się na stacje diagnostyczną w celu profesjonalnego ustawienie snopu światłą okazało się, że nie można ustawić mechanicznie snopu świateł i reflektorach i światłach przeciwmgielnych. Napisałem do sprzedawcy maila czy mogę te reflektory zwrócić. Odpisał mi ''jeśli chce Pan zwrócić towar to musi być on nowy, nieużywany i nieuszkodzony. Jeśli te warunki są spełnione to możemy przyjąć zwrot.'' Jeżeli dobrze zrozumiałem jego odpowiedź moich reflektorów nie mogę zwrócić z racji, że już je zamontowałem więc są używane i samodzielnie wymieniłem instalacje już ich zwrócić nie mogę. Sprzedający poprosił mnie o usunięcie komentarza na co się zgodziłem i wystawiłem następny, w którym nie polecam tego sprzedającego a w komentarzu również opisałem sytuacje jak poprzednio i dodałem dodatkowe, że nie działa regulacja świateł i jeszcze trochę a będziemy musieli sprawdzać czy zakupiony cukier jest słodki (nie mogę zacytować dokładnie słów których użyłem, ponieważ nie widzę tego komentarza w ocenie sprzedawcy).

Dzisiaj otrzymałem list polecony od sprzedawcy o wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych (usunięcia negatywnego komentarza) i wniosek, że jeżeli tego nie zrobię w przeciągu 3 dni sprawę skieruje do postępowania sądowego do którego jeżeli dojdzie zostanę obciążony kosztami sądowymi i odszkodowaniem.

Czy po mojej stronie, według waszej obiektywnej oceny postąpiłem słusznie?

Oraz, jak się ma to pismo sprzedającego do komentarza wystawionego przeze mnie?

Starałem się opisać bardzo szczegółowo cała sytuację i na pewno zgodnie z prawdą.

Wiem, że takie tematy już są opisane, ale nie znalazłem podobnego do mojej sytuacji.

Pozdrawiam Damian

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@adonayd Po pierwsze, towaru nie trzeba było zwracać bez podania przyczyny, tylko reklamować wady i domagać się wymiany na towar zgodny z opisem i sprawny lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Przyjęcia i rozpatrzenia reklamacji sprzedawca nie może odmówić i nie może pisać, że towar ma być nowy, nieużywany.

Po drugie - pism w sprawach komentarzy się nie obawiaj. Na tym forum co kilka dni kupujący zgłaszają podobne zastraszanie, ale jest to tylko zastraszanie. Często są to pisma z nieistniejących kancelarii prawnych podpisane przez nieistniejących prawników. Sprzedawca tylko straszy, ale do żadnego sądu nie pójdzie. Liczy wyłącznie na to, że się przestraszysz i usuniesz mu komentarz. Te komentarze są po to, aby ostrzegać innych przed problemami z danym sprzedawcą, taka jest ich rola i to ma być Twoja subiektywna ocena - zgodnie z regulaminem. Jeżeli w komentarzu napisałeś prawdę, nie pomówiłeś sprzedawcy, nie zarzuciłeś mu czegoś, co nie miało miejsca, absolutnie nic Ci nie grozi, nie obawiaj się. 

oznacz moderatorów

adonayd
#7 Wielbiciel#

Jeszcze zapomniałem dodać. Dzwonił do mnie Pan z policji. Dostał dwa wnioski w tej sprawie. Jeden był cywilny to powiedział że go od razu odrzuca bo to nie w jego interesie leży, ale drugi już tak. Wysłuchał mojej ''wersji'' i sprzedającego i w telefonie zwrotnym od niego usłyszałem, że ten wniosek również odrzuca, bo według niego nic złego nie zrobiłem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Są tu opisane takie same sytuacje o usunięcie, straszeniem sądowym, poszukaj. I zawsze było odpisywane tak samo, jeżeli nie obraża i nie narusza regulaminu Allegro nie musisz niczego usuwać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Są tu opisane takie same sytuacje o usunięcie, straszeniem poszukaj.

Co to znaczy? 🙂 Jak się szuka straszeniem? 

oznacz moderatorów