anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, dostałem dziwny link do strony allegro

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-s24-ultra-512gb?id=232566252.   Oto link pod którym miała się znajdować prawdziwa strona allegro z ogłoszeniem kupna telefonu, proszę o poradę czy strona jest prawdziwa .

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@volkswagenseat strona jest prawdziwa ale link do oferty jest błędny lub oferta zostala usunięta. Niech sprzedawca podeślę Ci tylko sam numer oferty. I wtedy sobie wklei w wyszukiwarkę Allegro.

oznacz moderatorów

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

https://allegro.izakup.pl/oferta/samsung-galaxy-s24-ultra-512gb?id=232566252 witam serdecznie, a ta która widnieje na poczcie otwiera się .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Bardzo ładnie zrobiona strona ale jako pracę domową rozwiąż zadanie: jakie są róznice między tą stroną z linka a prawdziwą stroną Allegro?

oznacz moderatorów

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

Wpisałem nr z podejrzanej strony na prawdziwą i wyświetliła się strona z materacami:)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@volkswagenseat oszustwo na 2 linki o pierwsze sie nie otwiera poczekaj wysle drugi juz trefny bo przeciez nie porowna sobie linkow i sie natnie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@volkswagenseat  Przyjmij zasadę że nie wolno klikać w żaden link, każdy link jest oszustwem.

To taka ogólna zasada,  więc podejrzane linki Allegro przesyłasz na adres phishing@allegro.pl  a inne linki  nie związane z Allegro na adres cert@cert.pl

oznacz moderatorów

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

Kontakt z osobą która wysłała owy link wyglądała na życzliwy, 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Oczywiście , kontakt powinien być życzliwy dopóki nie wpłacisz kasy.

oznacz moderatorów

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

I tak zrobiłem ,zaprzestałem dalszych czynności , nie jestem specem w tych sprawach i chcę uzyskać informację od innych co zrobić i jak to zgłosić do allegro, pierwszy raz mam taką sytuację.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@volkswagenseat  cytat:  "...nie jestem specem w tych sprawach.."

Już jesteś specem, potrafisz sam rozpoznać fałszywy link (strona z materacami).

oznacz moderatorów

volkswagenseat
#8 Zapaleniec#

🙂 , zgłosiłem zaistniałą sytuację na phishing@allegro.pl ,.

oznacz moderatorów