anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

witam otrzymałem maila: allegro.zapata.payu.dpt@yandex.ru

VW-BMW
#7 Wielbiciel#

Napisał do mnie klient na allegro lokalnie żeby napisać do niego na maila bo jest zainteresowany produktem jaki mam wystawiony. Miał dziwnego maila oto on:

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

napisałem do niego jak chce to niech kupi przedmiot i zaraz może wpłacić pieniądze do allegro na wpłaty od kupujących. Prawdopodobnie jest to oszust bo allegro tak nie wysyła jak aukcja wciąż trwa. Widziałem na forum identyczny adres z identycznym opisem uwaga na oszustów z Nigerii. Nie zakupił przedmiotu tylko dostałem maila oto on:

 
Sprzedana wysyłka:SMARTFON UMIDIGI A9 PRO NOWOŚĆ! JEDYNY TAKI
 
Otrzymaliśmy zapłatę za twój przedmiot. Statek przedmiot do kupującego za pośrednictwem DHL lub FEDEX lub EMS
i podaj numer śledzenia, aby uwolnić pieniądze na swoje konto.
 
Możesz teraz usunąć swój przedmiot na naszej stronie.
 
Wyślij nam swój numer konta, jeśli nie podałeś go nam
 
wyślij swój numer śledzenia 
 
Ilość:2
Numer zamówienia:4833949493932
 
Cena przedmiotu:(PLN 1,598.00)
Opłata za wysyłkę i obsługę:(PLN 550.00)
Allegro opłata:(PLN 59.05)
Całkowite saldo na koncie:(PLN 1,538.95)
 
Gdyby brak wysyłki w ciągu trzech dni roboczych Twoje konto zostanie dezaktywowane i zawieszone
 
SMARTFON UMIDIGI A9 PRO NOWOŚĆ! JEDYNY TAKI
 
Nazwa i adres wysyłki
 
Nazwa: BADMUS K
Adres: 14 baruwa agboju kuje
Stan: Lagos
Kod pocztowy: 23401
kraj: Nigeria
 
 
allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.
pozdrowienia
sarah traver
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Vryko
#18 Luminarz#

I nad czym się zastanawiasz? Wałek. Opisywany na tym forum setki razy. Np. Tu: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/wys%C5%82a%C5%82am-paczk%C4%99-do-nigerii... Nawet ten sam adres.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@VW-BMW Przekret nigeryjski. Jeżeli chce Ci się bawić - napisz że wyślesz jak będziesz miał pieniądze u siebie na koncie, Jak nie chce Ci się to po prostu zignoruj ( było juz tutaj sporo takich wątków)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

"Statek przedmiot" 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@VW-BMW I dobrze żeś nie dał się wykiwać na przekręt.

oznacz moderatorów

VW-BMW
#7 Wielbiciel#

Napisałem tak to już do mnie nie odpisał 🙂

Nie otrzymałem pieniędzy za obydwa telefony na podany wcześniej numer konta.
Allegro nie wysyła w ten sposób zapłaty na maila bo przedmiot nadal widnieje u mnie na allegro.
A żeby zrobić to po za allegro muszę mieć pieniądze na koncie w ten sposób jestem chroniony przed oszustami. Bez wcześniejszej wpłaty nie wysyłam towaru bo allegro tak nie działa

 

oznacz moderatorów