anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłuzona realizacja płatności kartą

Laquatus
#7 Wielbiciel#

Mam kartę płatniczą mBanku ciągle tą samą podpiętą pod konto Allegro już od wielu lat. Zawsze płatność była realizowana natychmiast i jeszcze na stronie posumowania zakupu pojawiało się potwierdzenie, że płatność została zrealizowana. Jednak z początkiem października wszystkie płatności nie są realizowane natychmiast. Na stronie podsumowania zakupu pojawia się info "nie wiemy co z płatnością, sprawdź później". Niemniej z banku dostaję powiadomienie natychmiast, że płatność została pobrana z karty, więc nie jest to też wina samego banku czy karty. Po jakimś czasie jak sprawdzam status zakupu to płatność zostaje zrealizowana bez jakiejkolwiek więcej ingerencji i dostaję mail z potwierdzeniem. Problem w tym, że czasem jest to 30 minut, ale rekord to był chyba 10 godzin... Kontaktowałem się z pomocą allegro to zasugerowali jedynie wyczyszczenie cache i cookie przeglądarki oraz odpięcie i ponowne podpięcie karty, ale nie rozwiązuje to problemu. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy problem jest szerszy czy tylko u mnie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Laquatus Zgodnie z regulaminem płatności są przekazywane sprzedawcom do końca następnego dnia roboczego po zleceniu. Zazwyczaj odbywa się to niemal natychmiast, ale nie w każdym przypadku tak musi być. Operator (Allegro Finanse) otrzymuje przelew od razu i przekazuje go najpóźniej sprzedawcy do końca następnego dnia.

oznacz moderatorów

Laquatus
#7 Wielbiciel#

Nie chodzi o przekazanie sprzedawcy, a uznanie przez Allegro, że ja zapłaciłem. Mowa jest o płatności kartą, więc nie ma mowy o opóźnieniu z powodu przelewu. Rozumiem, że według regulaminu może być dłuższy termin, ale chodzi o to, że przez lata zawsze w każdym jednym przypadku było to rozliczane natychmiast, a od początku miesiąca w każdym jednym przypadku zawsze jest opóźnienie, co wskazuje ewidentnie na jakąś techniczną przyczynę takiego staniu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przyczyna techniczna w banku!

oznacz moderatorów

Laquatus
#7 Wielbiciel#

Tak jak pisałem, w banku powiadomienie o płatność kartą pojawia się natychmiast i pieniądze są pobranie z konta od razu. Jak już to problem techniczny jest po stronie Allegro, o ile to jest przyczyną.

oznacz moderatorów