anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrana licytacja, sprzedający odwołuje sprzedaż i wystawia na nowo

19Cyfer64
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie, bo mam taka sytuację, że wygrałem licytację słuchawek zapłaciłem i zapytałem kiedy zostanie wysłana paczka, a sprzedający odpisuje, że miał wysłać dzisiaj ale syn otworzył słuchawki i musi odwołać sprzedaż i zwrócić pieniądze. Po sprawdzeniu konta sprzedającego widzę, że wystawił słuchawki na nowo jako nowe.  Czy w takiej sytuacji jeżeli napisałem, że pomimo tego że syn je otworzył to chce aby mi je wysłał to musi mi to wysłać? Czy może mi nie wysłać i wystawić na nowo? Bo to wygląda tak jakby  mu po prostu nie pasowała cena za którą wygrałem i próbuje zachachmęcić żeby wystawić ponownie i sprzedać drożej. czy regulamin w jakiś sposób to opisuje, że ma obowiązek w takiej sytuacji mi wysłać towar?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@19Cyfer64 Tak, powinien wysłać. Tak może to ominąć mówiąc że się uszkodziły/otwrzyły/zaplamiły itp.. 1. Zrób printscreena starej i  nowej aukcji. 2. Otwórz dyskusję 3. Włącz w odpowiednim momencie pracownika Allegro. Ale jak zwróci pieniądze to raczej poza negatywem który możesz wystawić nic nie wskórasz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Jest jeszcze prawo. Dlaczego prawcownik allegro nie powiadomi takiego delikwenta, że musi wysłac towar, bo tak mówi prawo.

"Ale jak zwróci pieniądze to raczej poza negatywem który możesz wystawić nic nie wskórasz" Niestety trzeba sie zwrócic do sądu, ale przecież wystarczy dobra wola Allegro. Nie wysyłasz wylicytowanego towaru. Good bay. Tylko po co ? Allegro wszak kupującyh nie wspiera, tylko sprzedających.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@bajcia Allegro w 99% wspiera Kupujacych. Ale tutaj musi albo wydać rzecz albo zwrócic wpłatę. Masz oddane pieniądze, tzn nie masz straty ( generalizując). I w sądze będzie cokolwiek ciężko wykazać.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

19Cyfer64
#8 Zapaleniec#

No ale w takim wypadku bez sensu są licytacje, bo  jeżeli on mi mówi, że wycofuje się ze sprzedaży, bop słuchawki zostały odpakowane przez syna, a za chwile widzę że zostają wystawione na nowo to każdy tak zacznie robić jak nie osiągnie w licytacji satysfakcjonującej ceny. Tutaj allegro powinno postawić warunek, że albo wysyła towar albo blokada konta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@19Cyfer64 I tak to niestety działa Moim zdaniem wstaw negatywa i sobie odpuść Szkoda zdrowia .A tu wszyscy piszą tylko że kupujący są źli !!!!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie, "taborety" ( lub Janusze biznesu) są po obu stronach. Niestety w naszym prawie ( stosunkowo spory koszt założenia sprawy do wartości przedmiotu, czas, kwalifikacja "utraconych korzyści" ) wyegzekwowanie tego jest trudne ( nie niemożliwe).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

I na tym żerują. Ale przecież władze Allegromogą zareagować. Jeżeli sprzedajacy twierdzi (nieistotne, czy prywatna osoba, czy tez podmiot gospodarczy), że przedmiot aukcji został otwarty, czy uszkodzony, a wystawia identyczny,  nowy to od razu powinny go spotkac reperkusje.

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

To Ty naprawde nie znasz prawa. W sądzie, to sędzia może nakazac zakup sprzedajacemu po cenie jakiejkolwiek i wydanie tpwaru kupujacemu. On ten towar juz p[rzeciez sprzedał. Co więcej, wystawiając ponownie sam daje dowód, że jest w posiadaniu przedmiotu jaki musi wysłac kupujacemu. WQszystkie "dokumenty" dla Sądu posiada Allegro. Tylko kto sie bedzie bawił w sądy prawda. I dtatego kwitnie bezprawie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@bajcia Ok, wiesz lepiej, działaj.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Sprawdź sobie sam, przeciez nie musisz wierzyć na słowo. O przypadkach pomyłek ze strony sprzedajacych było swego czasu dość głosno, zwłaszcza o jednej, kiedy koleś wystawił na sprzedaż samochód, bo chciał sie przekonac o tym za ile może pójść i zapomniał o cenie minimalnej. To działa równiez w drugą stronę. Osoba, która przedmiot kupi, ma obowiązek wyiazac się z umowy i za niego zapłacić. Zwroty to juz inna para kaloszy.

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

"@bajcia Allegro w 99% wspiera Kupujacych."  dając do ręki sprzedającym instrument w postaci Czarnej Listy, która jest na dzień dobry umożliwia łamanie prawa, poprzez odmowę sprzedaży.

oznacz moderatorów

pujann
#9 Pomysłodawca#

Czyli w Allegro licytacja to fikcja która nie jest wiążąca sprzedającego który może wystawiać do skutku aż cena będzie wysoka 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Bzdura , zbyt niska cena końcowa w licytacji nie powinna mieć wpływu na to że sprzedawca musi wywiązać z transakcji . Można powoływać się na błąd w cenie tylko w przypadku aukcji na kup teraz gdzie pośpiesznie została podana znacząco niska cena. Zawsze gdy sprzedawca miga się od swoich zobowiązań można wnioskować do sądu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to fikcja, nie pasuje nie wysyłają.🤗

oznacz moderatorów