anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymiana towaru przez paczkomat

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem towar przez paczkomaty inpost. Czy jest możliwa darmowa wymiana towaru przez paczkomaty? Jest tam do zaznaczenia opcja, że towar był uszkodzony/wadliwy i w opisie się podaje szczegóły. Kiedyś jak coś kupowałem i tak zrobiłem, to sprzedawca mi wymienił towar (bez jakichkolwiek wcześniejszych ustaleń) a obecnie dostałem zwrot kosztów tylko. Problem polega na tym, że drugiego takiego produktu nie ma on już w ofercie i mnie o tym nie uprzedził (mogłem skorzystać z gwarancji). Powiadomiłem też sprzedawcę przed odesłaniem towaru, że chcę go wymienić. Produktu w takiej cenie nie ma też w internecie. Co mogę w takim wypadku zrobić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz odesłać towar do reklamacji - wymiany darmowym zwrotem InPost. Jeżeli to reklamacja z rękojmi, a nie zwrot bez podania przyczyny, sprzedawca powinien towar naprawić lub wymienić. Jeżeli nie może tego zrobić, oddaje Ci całą wpłatę. Skorzystanie z gwarancji nic by Ci nie pomogło.

oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Ale ten sam sprzedawca towar ma ale tylko na swojej stronie i w innej cenie. Czyli gdy zaznaczam, że towar uszkodzony/wada nie powstała w transporcie to automatycznie korzystam z rękojmi czy z wymiany? Rękojmia to zwrot ew. naprawa.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@krzysiek032, gdy chodzi o dostawę metodą Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania jest już wliczony w cenę tej opcji dostawy. O tym, kiedy skorzystasz z darmowego zwrotu, dowiesz się z tego artykułu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

krzysiek032 odstą[iłeś od umowy to otrzymałeś zwtot środków . To tak nie działa , jeśli produkt był wadliwy trzeba o tym poinformować sprzedawcę i skorzystać z prawa do rękojmii lub gwarancji i odesłać towar przesylką płatną .. W takim przypadku sprzedawca zwraca Ci koszty jakie poniosłeś w związku ze zwrotem towaru . Korzystałeś z bezpłatnego zwrotu czyli odstąpiłeś od umowy . 

oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Ale gdy zwracam towar, to go zwracam "bez podania przyczyny" a tutaj podałem przyczynę i opisałem jaki jest problem z produktem i że go wymieniam na drugi.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@krzysiek032

generalnie musisz się dogadywać ze sprzedawcą w takich sprawach

może ci zwrócić koszty

może ci wymienić towar za darmo

może chcieć od ciebie poniesienia kosztu kolejnej wysyłki

ale jak nie ma drugiego tego samego produktu to ci go nie wyczaruje

więc jedyne co może to zwrócić wpłatę

a powód zwrotu zaznaczaj zawsze prawdziwy

nie zaznaczaj że towar jest wadliwy jeśli jest sprawny

oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Pisałem już, że kontaktowałem się ze sprzedawcą i interesowała mnie od początku wymiana. Nawet zanim kupiłem uprzedzałem, że w razie problemów będę wymieniał a towar sprzedawca ma. Tyle, że nie na allegro i w dużo wyższej cenie (produkty fabrycznie nowe).

oznacz moderatorów