anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiła negatywny komentarz i sprzedający próbuje mnie zastrasza sadem

Client:101398482
#1 Nowicjusz#

To wiadomość od sprzedawcy 

Nie wiem czy Pani zdaje sobie sprawę jak bardzo pogorszyła swoją sytuację po wystawieniu drugiego jeszcze bardziej kłamliwego komentarza, jeszcze przy pierwszym można to było potraktować jako wypadek przy pracy, przypływ emocji itp. niestety drugi komentarz świadczy o tym że zależy Pani tylko na niszczeniu opinii i będzie traktowany jako celowe działanie z pełną premedytacją.

Chciałem dodać że oba są kłamliwe w każdym słowie. Szczytem wszystkiego jest edytowanie własnych komentarzy. Pracownik Allegro poinformował Panią o stanie faktycznym.
Poziom jaki Pani prezentowała w dyskusji jest na tak żenującym poziomie że trudno go komentować, prawnik przepisując tą dyskusję do pozwu będzie musiał większość słów tłumaczyć na język polski, może lepiej wziąć do ręki Słownik Poprawnej Polszczyzny?

W poniedziałek zostanie złożony pozew i nie jest to żadne straszenie tylko oficjalna informacja, nie pozwolę sobie na takie traktowanie, kłamanie i oszczerstwa,

Pozdrawiam,
Piotr Kowal

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:101398482jezeli Twoja opinia jest zgodna z prawdą śpij spokojnie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:101398482 masz prawo do wyrażenia swojej opinii , a sprzedawca ma prawo walczyć o swoje dobre imię , to gwarantuje wszystkim Konstytucja, kto ma rację ?... zdecydować może tylko organ do tego powołany ....jeśli oczywiście  dojdzie do konfrontacji ..

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:101398482 Jeżeli się nakłamało albo nagięło fakty, żeby komentarz bardziej zabolał - to możesz mieć poważny problem. 🙂

oznacz moderatorów

diego_pl
#3 Debiutant#

Ten komentarz ewidentnie napisał jakiś sprzedawca oferujący Chińskie buble. Jeśli dostałaś co innego niż było na ofercie lub po prostu dziadostwo co się zepsuło absolutnie nic Ci nie grozi. A za komentarz niezgodny z prawdą lub napisany do złej oferty najwyżej Allegro go może usunąć. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Będzie trzeba za zjadliwy negatyw pojechać na rozprawę sądową może i na drugi koniec Polski złożyć wyjaśnienia koszty podróży po stronie pozwanego nie pojawisz się to ci klepną wyrok bez twojego udziału KPA pismo z sądu listem poleconym 2x nieodebrane uznaje się za dostarczone

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael pozew się składa do sądu właściwego miejsca zamieszkania konsumenta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 jako przedsiębiorca biorę sobie świadków w postaci pracowników firmy obsługujących sprawę składam do sądu prośbę o zmianę miejsca rozprawy na bliskie miejscu zamieszkania 

36. Przekazanie sprawy innemu sądowi ze względu na miejsce zamieszkania uczestników postępowania. Sąd wyższego rzędu nad sądem właściwym może przekazać sprawę innemu sądowi równorzędnemu, jeżeli większość osób, które należy wezwać na rozprawę, zamieszkuje blisko tego sądu, a z dala od sądu właściwego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael ciekawe, ale przy komentarzu kogo i po co wzywać na świadków ? klientów może żeby potwierdzili że to produkty oryginalne ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 ja nie wiem czego dotyczy sprawa ale na allegro sprzedawcy zwykle to jakies srednie firmy wiec zakladam ze ma tych paru paracownikow np z 2 magazynierow i 2 osoby do biurowki wiec jak po zlozeniu pozwu wysle prosbe o zmiane miejsca rozprawy bo on ma 2 osoby na swiadkow np przed pierwsza rozprawa to wiec sad moze sie przychylic a konsument jednak to zwykle takie ciele co 1 mysli ze w necie wszystko moze 2 wsparcia prawnego ani srodkow na bujanie sie z pozwem albo nie ma albo dopiero bedzie szukal o ile nie dostanie malpiego rozumu ze jak to pozew? przeciez ja nic nie zrobilem. z tego co ja tu na forum czytalem to wiekszosc spraw to mozna takie lamance logiczne ze strony sprzedawcy wymalowac o tym jak zaszkodzil wizerunkowo ale mu allegro zdjelo wiec drugi raz wystawil pusty negatyw w odwecie bo allegro przyznalo racje sprzedawcy za prawidlowe zgodne z prawem dzialanie ze w sadzie to bedzie flekowanie kupujacego. Jesli chodzi o pozew to mozna wniosek o zmiane sadu na wlasciwy miejscu zamieszkania zlozyc juz przed 1 rozprawa normalnie zglaszasz ze oprocz ciebie jako poszkodowanego wlasciciela powolasz na swiadkow swoich x pracownikow ktorzy obslugiwali sprawe a kupujacy jest 1 to raz 2 na 99% nie wie ze sam moze powolac sobie na swiadkow np czlonka rodziny ... panie bo ja bylem jak odbieral paczke ja widzialem bede zeznawal...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101398482 Piszesz tu jakbyś nawtykała sprzedającemu, więc musisz zdawać sobie sprawę że sprzedający może iść di sądu, ale jak komentarz nie obraża i jest zgodny z przebiegiem transakcji to nie ma  czego się bać.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No i czego od nas oczekujesz? Jak twierdzi allegro masz prawo do "subiektywnej opinii". Dziwnie tylko zawsze zapominają poinformować, że system sprzedaży doprowadzili do takiej paranoi, że sprzedawcy bronić to się już tylko w sądzie mogą. Kiedyś negatyw na allegro to było tylko ostrzeżenie. Teraz taki sam negatyw, a czasem nawet tylko 2 gwiazdki mniej to dla mniejszych firm ogromny spadek jakości konta, za tym idzie spadek wyświetleń aukcji oraz sprzedaży. I teraz dochodzimy do najważniejszego pytania. Kto ma rację? Ano nie wiemy, bo nie wiemy co napisałaś i za co to napisałaś. Jak towar był trefny, grzecznie reklamowałaś, a sprzedawca robił problemy to popieramy. Jak np po miesiącu musiałaś się dopominać o kasę za zwrot albo przez miesiąc "zapomniał" towaru wysłać to pewnie również wygrasz itp itp...  Ale gdy nie chciało Ci się np zareklamować tylko od razu dałaś nega i odmówiłaś wszelkich prób porozumienia to już ma szansę wygrać. Koszt takiej sprawy to coś ponad 1300 na jakimś wyroku widziałam. Jak do tego udowodni straty finansowe to współczuję. Dużo osób tu uważa, ze jak towar wart 30 zeta to nie ma sensu reklamować. Tylko  że w  ten sposób sami własnych praw się pozbawiają i jednocześnie łamią prawa innych ludzi, często jednocześnie pozbawiając ich dochodów... Bezpieczniej to traktować jak w sklepie stacjonarnym. Czyli towar oglądamy tak samo, a nie poużywam- odeślę i jeśli coś nie działa to również tak samo reklamujemy, a nie wieszamy "opinię na sklepie" ...

My tu naprawdę nie znamy sprawy, więc nie wiemy kto jest winny. Także nie osądzam. po prostu przemyśl czy zachowałaś się w porządku i zgodnie z prawem. Subiektywnością allegrową w sądzie się nie zasłonisz. Jeśli wszystko było ok to nie masz się czym przejmować, a jeśli nie to teraz masz czas na wybór...

oznacz moderatorów