anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiłem negatywny komentarz a sprzedający poinformował mnie, że naruszyłem jego dobra osobiste.

mzajac12
#7 Wielbiciel#

"Czas realizacji bardzo długi, według sprzedającego brak materiału do produkcji. Wykonanie fatalne, sprzedający oznajmił, że zwróci pieniądze po odesłaniu paczki. Niestety zwrotu pieniędzy nie otrzymałem a z sprzedającym nie ma już żadnego kontaktu. "

Dnia 02.03.2021 dokonałem zakupu towaru, który dotarł w dniu 22.03.2021. kupujący twierdził, że nie posiada niezbędnego materiału do produkcji. Po otrzymaniu towaru stwierdziłem, że jest on niezgodny z opisem i poinformowałem o tym sprzedającego, który oznajmił mi, że po zwrocie towaru on zwróci pieniądze. Dnia 26.03.2021 towar dotarł do sprzedającego. Niestety pieniędzy nie otrzymywałem. W związku z powyższym została rozpoczęta dyskusja na allegro w której sprzedający podawam termin w zapłaty za towar. Jednak towaru nie było. W związku z powyższym wystawiłem powyższy komentarz. W informacji zwrotnej ( wiadomość prywatna) otrzymałem informację, że mam usunąć negatywny komentarz a zostaną zwrócone mi pieniądze. Ww. wiadomośc udostępniłem na dyskucji. Tego zamego dnia sprzedający poinformował, że zwrócił pieniądze i dołączył potwierdzenie przelewu. Dyskusja została zakończona a w dniu dzisiejszym otrzymałem telefon, przedstaił się mężczyzna, który miał być adwokatem sprzedającego podał imie i nzwisko ( danych niestety nie zapamiętałem) poinformował mnie, że jeżeli nie usunę komentarza, w którym mam nazywać sprzedającego złodziejem do zostanie wytoczony proces o zniesławienie. Zaznaczam , że w swoim komentarzu starałem się unikać słow, które mogą kogoś urazić. Niestety adwokat Pana sprzedającego w chwili obecnej nie odbiera telefonu (odrzuca połączenie). Pan sprzedajacy odmówił podania danych do adwoakata. Czy według waszej opinii naruszyłem prawo wystawiając komentarz? zaznaczam, że pieniądze zostały zwrócone po wystawieniu kometarza. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

mzajac12 trele morele , jeśli ocena nie zawiera słów uznanych powszechnie jako obraźliwe i jest zgodna z prawdą to się nie martw . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mzajac12  jeśłi od momentu powrotu paczki do sprzedającego ( lub od momentu kiedy podałeś mu numer nadania) upłyneło 14 dni do momentu wystawienia komentarza (czyli maksymalny okres w jakim sprzedający powinien zwrócić wpłate) moim zdaniem Twoja opinia byla słuszna.

Sprzedający nie wywiązal sie z ciążącego na nim obowiazku oraz swojej własnej deklaracji a w momencie wystawiania komentarza wpłata nie byla zwrócona.

Myśle że skoro już miałes taki telefon to pewnie sprzedający prosil już także allegro o usunięcie komentarza gdzie nic nie osiągnął. Stąd telefon od "prawnika".

Generalnie prawnicy załatwiają wszystko na piśmie. Wiec obstawiam że to  raczej żaden prawnik. Zwłaszcze że unika kontaktu.

Ja bym sie nie bał.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mzajac12 Niczym się nie przejmuj, teraz niektórzy sprzedawcy zastraszają sądami po otrzymaniu negatywnego komentarza - to dość powszechne. Ściągają nieraz gotowe pisma z netu pochodzące z nieistniejących kancelarii prawnych i podpisane przez nieistniejących "prawników", pełne błędów i wysyłają je kupującym, aby tylko zastraszyć i nakłonić do usunięcia komentarza, ponieważ nie potrafią inaczej zadbać o jakość swojej sprzedaży i nie mogą już od kilku lat wystawiać kupującym negatywnych ocen odwetowych. Jeżeli Twój komentarz nie jest obraźliwy, jest zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji, nie jest kłamliwy, absolutnie nic Ci nie grozi i nie usuwaj tego komentarza. Negatywne oceny na Allegro mają za zadanie ostrzegać innych przed problemami transakcyjnymi, od tego są i masz prawo do subiektywnej oceny. Jeżeli ten sprzedawca nadal będzie Cię nękał, zgłoś to do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

oznacz moderatorów