anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka z chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
fornalkaa
#4 Eksplorator#

Kupiłam bez namysłu zabawkę, która będzie wysłana z Chin ( z uwagi na brak dostępności od polskiego sprzedawcy). Rozumiem, że pewnie przyjdzie mi zapłacić VAT i cło:( czy można jakoś anulować zakup?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

Tak wchodzisz tu> masz anuluj zakup albo zwrot. wybierz odpowiednie i kliknij a sprzedajacy zwróci Ci środki: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów
fornalkaa
#4 Eksplorator#

mam tylko zwrot, wypełnić dane do zwrotu i wybrać konto zagraniczne? a jeśli zdecyduję się, żeby przysłano mi przesyłkę czy cło vat załatwi za mnie firma kurierska czy będę miała problemy:(

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To zrób zwrot.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@fornalkaa a jaka wartość zamówienia?

oznacz moderatorów
fornalkaa
#4 Eksplorator#

97 + 19 wysyłka

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@fornalkaa Wątpię aby za taką kwotę jaką podałaś Urząd Celny naliczył jakiekolwiek opłaty. Ale gdyby to przyślą Ci powiadomienie przed przekroczeniem granicy. Przesyłki z Chin są w 99% rozprowadzane w Polsce przez Pocztex > w razie konieczności zapłaty cła > co jest bardzo wątpliwe >  na stronie PP jest na czerwono odnośnik do Instrukcja pobrania poświadczonego zgłoszenia celnego

@LEW433 Po co napuszczasz na zwrot > za kwotę 100 zł nikt logicznie myślący nie naliczy żadnego cła

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nikogo nie napuszczam, poczytaj i nie pisz głupot Pani chce zrezygnować więc napisałem jak może to zrobić. Pokaż gdzie napisałem że musi to zrobić? Przeprowadziłeś cię do ruska do częstochowy?😛

oznacz moderatorów
fornalkaa
#4 Eksplorator#

zgadza się w pierwszym poście zapytałam czy mogę anulować zakup i dostałam odpowiedź

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Sorry Lewku > nie rycz na mnie, bo sie przestraszę i mogę zacząć się jąkać😂

 Przeprowadziłeś cię do ruska do częstochowy? Co on Ci zrobił? > uwiódł dziewczynę? > ukradł psa?

 

oznacz moderatorów
fornalkaa
#4 Eksplorator#

wystraszyłam się tego cła i vatu ale bardziej pod katem problemów, że zatrzymają mi paczkę, że nie będę wiedzieć, że zalegam z opłatami i będę mieć dług czy coś:) dlatego pierwsza myśl to rezygnacja, dziecku bardzo zależy akurat na tej zabawce więc chyba zaryzykuję

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@fornalkaa Zatrzymać paczkę może UC na granicy > ale szczerze wątpię, żeby to zrobił za kwotę ok. 100 zł > jakby co to wezwą Cię do opłacenia, wyznaczając termin wpłaty > w razie nieopłacenia paczka idzie do magazynu i ew, po jakimś czasie do utylizacji . po prostu tracisz tylko pieniądze za zakup (których Ci nikt nie zwróci) Cło jest naliczane dopiero powyżej kwoty 150 euro czyli ok 700 zł. Informacje mam od znajomej, która ściąga sobie rzeczy do domu z Ali*******es. Ja bym na Twoim miejscu zaryzykował. Ale to Twoja decyzja.

oznacz moderatorów
fornalkaa
#4 Eksplorator#

tak jeszcze czytam na stronie poczty, że mogą ewentualnie VAT naliczyć, zaryzykuję, dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów