anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysylka do Chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
MagdaZHR
#7 Wielbiciel#

Kupiłam córce bluzę z logiem Greys Anatomy na 13 urodziny córki. Okazało się że przesyłka była z Chin. Oczywiście mam też aliekspress i temu ale pomyślałam że wezmę z allegro bo w razie słabej jakości mam możliwość zwrotu i bezpieczeństwo. 

Na allegro kupuje od 20 lat. 

Koszt bluzy 70 zł. Koszt zwrotu bluzy do chin 170 zł.

Bluza jest plastikowa. Bardzo słaby materiał. Nie spełnia kompletnie moich oczekiwań. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Oczywiście mogę ją zwrócić. Teraz jestem 70 zł w plecy ale jak zwrócę to będę 170 w plecy lub 240 zł.

Może jakaś złota rada?

Naprawdę allegro powinno coś z tym zrobić. Tyle lat zawsze byłam mega zadowolona z poziomu bezpieczeństwa serwisu a tu taki kwiatek;(

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
kostas11
#21 Demiurg#

@MagdaZHR a czego oczekiwałeś ? trzeba czytać zakładki zwroty itp. w sumie nie zbyt droga nauczka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MagdaZHR
#7 Wielbiciel#

No oczekuje zwrotu kosztów bluzy:)

Kiedyś nie było na allegro takiego badziewia. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MagdaZHR Złóż rekalamcję, otwórz dyskusję i czekaj na reakcję sprzedającego, a jak chce towar to napisz mu że zgodnie z polskim prawem niech sobie go odbierze do reklamacji: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
q3qPL
#13 Ambasador#

Art. 34 ust. 3.
Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a towar dostarczono
konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy,
przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, gdy ze względu
na charakter towaru nie można go odesłać w zwykły sposób pocztą.

🤡

oznacz moderatorów
MagdaZHR
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, spróbuję tak zrobić.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Nie próbuj, tylko domagaj się tego. Prawo stoi po Twojej stronie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@q3qPL  napisał(a):

Art. 34 ust. 3.
Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a towar dostarczono
konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy,
przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, gdy ze względu
na charakter towaru nie można go odesłać w zwykły sposób pocztą.

🤡


To się tyczy odstąpienia bez podania przyczyny i zakupu gabarytów typy sofa, lodówka, mebel itp. 🙂 Przy zakupie bluzy można bez problemu odesłać pocztą jako paczka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
q3qPL
#13 Ambasador#

spamer.jpg

oznacz moderatorów
mich41x
#10 Popularyzator#

> trzeba czytać zakładki zwroty itp. w sumie nie zbyt droga nauczka 😄

Fakt. To samo jest przy zakupach nawet z Niemiec, tylko nie aż 170zł.

Sporo sprzedających zdaje sobie z tego sprawę i korzysta.

oznacz moderatorów
MagdaZHR
#7 Wielbiciel#

dokładnie od 20 lat jestem użytkownikiem serwisu allegro (wczoraj sprawdziłam) i nie miałam nigdy żadnych zastrzeżeń do serwisu aż do dziś

Ostatecznie konsultant allegro nie zaakceptował tej metody: Art. 34 ust. 3.

zaś sprzedający kazał mi pociąć bluzę i przesłać zdjęcia a wówczas zwróci mi $$$

Zatkało mnie ale chyba tak zrobię? co myślicie?

 

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@MagdaZHR

Taka bluza raczej nie waży więcej niż ja 0,5 kg. Spokojnie wyślę się to do Chin w okolicach 33 zł jako list polecony (następny próg do 1 kg to koszt 54 zł).

A paczką odradzam. Jak chcesz chińczyk nie odbierze, to chińska poczta liczy sobie ok 700 zł opłaty za zwrot, magazynowanie i obsługę celną. W przypadku listów opłata za zwrot jest zryczałtowana. 

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Bo to nie jest to samo Allegro co X lat temu. Od 2 lat lat zmiany idą z gorszego na gorsze. Do nie dawna za wszystkie cudowne pomysły allegro płacili sprzedawcy w negatywach. Jak np gdy ustawili wysyłkę na 2 dni, a allegro wyświetlało na zielono "dostawa jutro"; albo gdy bot zatrzymał ważna wiadomość do sprzedawcy, a klient uparcie twierdził, że poinformował; albo gdy przymusowy one odebrał czy przetrzymał paczkę przez kilka dni itp. Kupujący byli święci i mogli wszystko, z tego co pamiętam z postów to nawet jakiś zwrot project za nieodebraną paczkę pobraniową udawało się dostać xD, chińczyków również w tym okresie wprowadzili mimo protestów. Zgłosiłam raz tu na forum konto z pralkami nowymi po 250-400zł. Myślisz, że ktoś to ogarnął? Kazali mi zgłaszać pod pojedyńczymi ofertami, gość kilka tysi tego miał xD.

Ostatnio jak już nie mogą wymyślić czym jeszcze pognębić sprzedających to dobrali się do kupujących. Przykłady: brak wyboru kuriera w smart, brak rozłączenia ofert, najtańszych nikt nie znajdzie; sortowanie tak schrzanione, ze nikt kupujący części np komputerowe itp nie daje rady ich znaleźć, Z projecta też już trudniej kasę dostać.

Szczerze to chyba większość ludzi tu sądzi, że katalog był wprowadzony po to, by Chińczycy mieli od kogo gotowe oferty kopiować i by nikt nie mógł się burzyć, ze produkt sprzedawany tylko przez producenta (małą firmę gdzieś tam z Polski) nagle Chińczyk wystawia za pół ceny. Tak takich tematów też pamiętam kilka. Niestety jak był czas na protesty to kupujący wiernie stali po stronie allegro przeciw tym paskudnym sprzedawcom np nie wysyłającym paczki przez 3 dni i głupio się tłumaczącym, ze kurier allegro przez 3 dni nie chce podjechać do przymusowej dostawy. A teraz sami obrywają jak portal już wie, że praktycznie może wszystko.

oznacz moderatorów
mich41x
#10 Popularyzator#

Wszystko prawda, ale katalog to akurat ma pewien sens dla pewnych rzeczy (fabrycznie nowe produkty konsumenckie) tylko nie powinien być przymusowy i Allegro musiałoby zainwestować w jego utrzymywanie, a nie spychać to na sprzedających, w których interesie NIE jest żeby przy każdej ich ofercie był link do ofert tańszych albo na przykład NIE jest tworzenie nowych "produktów" dla każdego bzdeta który mają krótkoterminowo w małej ilości.

Efekt jest łatwy do przewidzenia i wszystkim znany.

Głównym problemem Allegro jest monopol i od kilku lat przekonanie, że mogą być ostatnimi dupkami a użytkownicy (po obu stronach transakcji) po prostu się dopasują. Może i przynosi to czasem krótkoterminowe zyski którymi mogą pochwalić się udziałowcom, ale zobaczymy jak długo uda im się w ten sposób pociągnąć.

Niestety praktyka ta jest teraz modna i powszechna w branży "usług" internetowych.

oznacz moderatorów