anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za wystawienie telefonu którego nie sprzedałem allegro policzyło mnie ponad 120zł.

Client:49193753
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Wystawiłem uszkodzony telefon na licytację.

Pierwszy raz bez ceny minimalnej. 

Kup teraz 450zł

Ktoś wylicytował za 325zł gdzie nie zapłacił, ale Allegro zabrało mi prowizję. 

Potem wystawiłem drugi raz gdzie dałem cene minimalną 300zł. I dałem żeby powtórzyło licytację gdy się nie sprzeda. 

Telefon allegro wystawiło 3 razy i za wszystkie prowizję wyszło mnie ponad 120zł. 

Gdzie tylko w jednej aukcji sprzedałem telefon. 

Bo kupujący okazał się na tyle uczciwy, że zapłacił od razu. Czy mogę ubiegać się o zwrot prowizji dla pozostałych aukcji gdzie telefon nie został sprzedany. 

To jakieś chore ceny są tego allegro. 

Ostatni raz tutaj coś wystawiam. 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:49193753 Prowizja od sprzedaży została naliczona tylko 2 razy: 17 i 28 grudnia. Jeśli któraś z tych transakcji nie została sfinalizowana, możesz wypełnić wniosek o zwrot opłaty. Pozostałe koszty to jednostkowa opłata transakcyjna i opłata za cenę minimalną. Szczegóły sprawdzisz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:49193753
#7 Wielbiciel#

To dlaczego przy wystawianiu na smartfonie nigdzie nie jest napisane, że koszt ceny minimalnej to 30zł. ?!

oznacz moderatorów

Client:49193753
#7 Wielbiciel#

I dlaczego mam zapłacić skoro nie sprzedałem danej rzeczy. 

Oczywiście ostatnia aukcja była sfinalizowana więc z przyjemnością za nią zapłacę, natomiast wszystkie te, które się nie sprzedały oczywiście nie zapłacę. 

Jest to oszustwo i wprowadzenie klientów w błąd. Ponieważ nigdy nie jest napisane, że taka chora cena jest za cenę minimalna. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:49193753 "I dlaczego mam zapłacić skoro nie sprzedałem danej rzeczy. "
Allegro oferuje usługi, realizuje je i pobiera za nie opłaty. Tak na prawdę to nie muszą w ogóle zwracać prowizji - robią to bo inaczej straciliby masę klientów.

Wszystko jest zapisane w regulaminie który zaakceptowałeś. Jeśli nie zapłacisz to czeka Cię windykacja. Nie przeskoczysz tego.

oznacz moderatorów

Client:49193753
#7 Wielbiciel#

Właśnie w ten sposób stracili następnego klienta. 

Pozdrawiam i nie polecam usług. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:49193753 i tak wrócisz jak wielu, bo na razie nie ma żadnej ciekawej alternatywy 😄

Wystarczy czytać regulamin przed wystawieniem a byś polecał, bo wyszła Twoja nie wiedza a nie pazerność allegro 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:49193753
#7 Wielbiciel#

Pazerność owszem. Ale 30zł za cenę minimalna to jakiś żart 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Akceptując regulamin zgodziłeś się zapłacić taką cenę 🙂

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

 kostas11 sądzisz że nie ma alternatywy? 

Jest i to dobrze pozycjonowany bezpłatny portal. Fajnie i bezstresowo się tam sprzedaje.

Niestety albo nawet i dobrze że tak samo jak Ty sądzi 95% użytkowników allegro.

 

oznacz moderatorów