anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagubiona przesyłka zwrotna

MAMY ROZWIĄZANIE!
Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Witam, zakupiłem telefon, który zwróciłem, przesyłkę miałem odesłać do Francji i przesyłka do Francji dotarła, ale nie do tego magazynu, tak wnioskuje ze śledzenia przesyłki na stronie firmy kurierskiej. Sprzedawca jej nie otrzymał, więc zgłosiłem zaginięcie przesyłki, firma kurierska po miesiącu poinformowała mnie, że nie mogą znaleźć paczki i mam im wysłać dowód zakupu. Moje pytanie i co teraz? Zwrócą mi całe pieniądze? Dowodu zakupu też nie mam bo zwróciłem z telefonem, firma sprzedająca nie jest z Polski i ciężko się z nimi dogadać mailowo, chyba źle im tłumacz tłumaczy moje teksty...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli odsyłasz towar w ramach zwrotu (odstąpienia od umowy), odpowiedzialność za przesyłkę spoczywa na Tobie. Błędem było odesłanie oryginału dowodu zakupu, trzeba było kopię wysłać lub dowód wpłaty, wydruk maila od Allegro o zakupie - to też są dowody zakup, nie tylko paragon lub faktura. Odesłałeś na adres do zwrotów podany w aukcji? Reklamację u kuriera złożyłeś i jeśli nie znajdą paczki, domagaj się zwrotu ceny sprzętu - dołącz jakikolwiek dowód zakupu, na przykład dowód wpłaty za towar + wydruk aukcji. Jeśli chodzi o kontakt ze sprzedawcą, to możesz poprosić o pomoc Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Jest jeszcze jedno wyjście - zgodnie z prawem po odstąpieniu od umowy sprzedawca ma 14 dni na zwrot wpłaty od chwili otrzymania oświadczenia o rezygnacji z zakupu, ale może się wstrzymać do czasu otrzymania z powrotem zwracanego towaru lub otrzymania od kupującego potwierdzenia nadania tego towaru, w zależności od tego, co nastąpi szybciej. Teoretycznie więc możesz wysłać sprzedawcy potwierdzenie nadania, ale czy zwróci wpłatę zgodnie z przepisami....trudno to będzie wyegzekwować.

oznacz moderatorów
Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki wielkie.

oznacz moderatorów
Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Przesyłkę dostałem po prawie dwóch miesiwca że że wzgl na koronawirusa i na allegro czas na zwrot już minął. Wysłałem na adres jaki mi napisali w mailu.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

czas na zwrot 14 dni masz od momentu otrzymania przesyłki nie zakupu

oznacz moderatorów
Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Tak, ale na allegro wygasła możliwość zwrotu po takim czasie, wiec mailowo dogadalem się ze sprzedawcą na zwrot.

oznacz moderatorów
Patryk0314
#8 Zapaleniec#

I nie mam dowodu wpłaty, ponieważ był to zakup na raty, na mailu nie mam od banku dowodu wpłaty.

oznacz moderatorów