anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup a podniesienie ceny

karbisij
#7 Wielbiciel#

Witam.Kupiłem część do auta za 309zł ,zapłaciłem i czekam za produktem aż tu nagle wiadomość że mam dopłacić 791zł bo się pomylili i cena miała być 1100zł.Czy kupujący musi się wywiązać z tranzakcji czu może odstąlić.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Powinien wysłać Towar w cenie, po której kupiłeś. Na Allegro zawiera się prawnie wiążące umowy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Powinien Ci wysłać choć ciężko będzie go do tego zmusić, po cenach nie widać żeby był to błąd w wystawieniu bo jak by dał w ofercie 110 zł a miało być 1100 zł to by mógł się powołać na błąd i nie wysyłać 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w19c
#10 Popularyzator#

 

Możesz domagać się realizacji zamówienia za wskazaną kwotę, w przypadku kwoty 309 a 1100 jest zbyt duża rozbieżność i nie chodzi tutaj o różnice w kwocie a to że nie mamy tutaj sytuacji  11 a 1100 lub 110 a 1100 więc ciężko sprzedającemu udowodnić jakikolwiek błąd. 

Domagaj się poprzez allegro realizacji zamówienia, gdy sprzedający odmówi to otwórz dyskusje prosząc o reakcje allegro.  

 

W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

 

§  2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karbisij pamiętaj, że możesz też założyć dyskusje, w której wypowie się nasz pracownik 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów