anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na fakturę VAT a zwrot z Allegro Protect

marcin61233
#8 Zapaleniec#

Cześć.

Jakie opcje przysługują w przypadku otrzymania towaru wadliwego, niezgodnego z opisem, lub nieotrzymania go w ogóle, gdy dokonało się zakupu na firmę? 

Czy przysługuje wtedy prawo do skorzystania z możliwości zwrotu za pośrednictwem Allegro Protect, w razie nieotrzymania towaru, lub otrzymania towar niezgodnego z opisem, oraz gdy sprzedawca nie chciałby dokonać zwrotu?

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

1 tak otwierasz dyskusje po 14dniach pojawi się opcja wypelnienia wniosku o ap

2 nie masz obowiązek zlożyć wpierw reklamację, dyskusje też zakładasz

3 tak po zalożeniu dyskusji 

Jak otrzymasz zwrot z ap a mialbyś towar u siebie to masz go zwrocić

oznacz moderatorów

marcin61233
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Czyli również w razie towaru wadliwego, gdy sprzedawca powie że nie uznaje reklamacji, i nie będzie chciał zwrócić towaru to nadal moge wystąpić do AP, zgadza się?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@marcin61233 i tak i nie, allegro nie może podważać decyzji reklamacyjnej sprzedawcy chyba że ten powołuje sie na niewłaściwe paragrafy / stare akty prawne przed zmianami etc wszystko zależy od tego co będzie przedmiotem reklamacji z jakiego powodu i jakiego rodzaju reklamację złożysz np zakładamy że dostajesz towar niedzialający to możesz 2 rodzaje reklamacji złożyć 1 za niezgodność towaru z umową że nie działa wtedy odstąpienie z art 27 uk ale paczka nie może nosić śladów uszkodzeń, lub 2 reklamacja z art 48 gdzie chcesz towar ale sprawny tj sprzedawca podejmuje decyzje czy naprawia wymienia oddaje kasę a ty jeśli w ciągu 2 lat od zakupu wada się powtórzy to mozesz wtedy wystąpić o rabat transakcyjny lub odstąpić od umowy 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Bezproblemowo ap wyplacają w przypadkach jak zalożyłeś dyskusję i niedostaniesz towaru wcale oraz dostaniesz towar niezgodny z umową oczywisty przypadek dostałeś towarx a zamawiałeś y 

oznacz moderatorów