anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup nowego telefonu, ktory jak się okazało pochodził z przestępstwa.

marek2802
#8 Zapaleniec#

W listopadzie 2022r zakupiłem na Allegro nowy telefon Oppo Reno 7 Lite 5G na firme, za okolo 1500zl, który podarowałem żonie jako prezent urodzinowy. W maju 2023r zapukała policji do drzwi i zarekwirowała telefon, ponieważ pochodzi z przestępstwa, o czym nie mialem pojecia. Zostawili dokumenty z prokuratury, ze telefon został utracony w wyniku przestępstwa. Wystąpiłem o zwrot kosztów,  wystosowalem odpowiednie pismo reklamacyje, oraz przesłalem dokumenty z policji sprzedającemu, sprzedajacy nie widzi w tym swojej winy i odrzucil mój wniosek o zwrot kosztów zakupu. Zostalem bez telefonu i pieniedzy. Jesli bym wiedzial ze telefon jest kradziony, pochodzi z nielegalnego źródła to bym go nie kupił. Doradzcie prosze co zrobic w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marek2802 widzę, że złożyłeś już wniosek do Allegro Protect, więc poczekaj proszę na jego rozpatrzenie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że to sprzedajacy ponosi w tym przypadku odpowiedzialność za sprzedanie takiego telefonu, allegro zapewne weźmie to na swoje barki i dostaniesz rekompensatę piszą nadal:  "Gwarantujemy bezpieczne zakupy".

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zakupiłem na Allegro nowy telefon Oppo Reno 7 Lite 5G na firme, za okolo 1500zl, który podarowałem żonie jako prezent urodzinowy.

 

Samo podkablowanie się skarbówce - nie dość, że zakup "lewego" telefonu by stworzyć

fikcyjne koszta to jeszcze prezent, który został zabrany.

Z pktu widzenia skarbówki jesteś przestępcą

Z pktu widzenia żony jesteś paserem

Czy ty @marek2802  prosisz się jeszcze o więcej problemów?

Z policją sprawa się jeszcze nie skończyła

 

oznacz moderatorów

marek2802
#8 Zapaleniec#

A skąd niby mialem wiedzieć ze telefon który kupiłem pochodzi z nielegalnego źródła?!

Kolego raczej temat który opisałem nie dotyczy Skarbówki, z tym tematem sobie poradzę, wystarczy anulowac fakturę oraz podać odpowiednie argumenty w celu anulowania faktury.

Co do policji, to zostalem przesłuchany w roli świadka, ponieważ dysponuję dokumentami zakupu, w których nie bylo żadnego zapisu ze telefon pochodzi ze zródła przestepczego.

Temat pochodzenia telefonu zostawiam policji i prokuraturze oraz sprzedajacemu, dla mnie wazne jest aby odzyskac pieniadze za zakup ,,trefnego'' telefonu.

 

oznacz moderatorów