anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup ratalny i zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
franus333
#1 Nowicjusz#

Kupiłem dwa towary od jednego sprzedawcy, na raty 0% w Aliorze. Towar przysłany przez sprzedawcę nie spełnia moich wymagań, nie pasuje mi - choć z opisu byłem przekonany że będzie mi odpowiadał. Opłaciłem już pierwszą ratę za towar. Od zakupu minęło zaledwie 2 dni. Co mogę teraz zrobić ? Jeden z towarów mi pasuje, a drugi nie.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

@franus333 Możesz zwrócić, sprzedawca zwróci środki które trafią do banku a ty będziesz spłacał jeden zakup. Tu masz opisane: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/co-sie-dzieje-w-przypadku-zwrotu-towaru-za...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@franus333 Odeślij towar niezgodny z opisem sprzedawcy w ramach reklamacji. Jeżeli reklamacja jest zasadna, czyli towar nie jest zgodny z opisem, sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, która trafi do banku. Po zwrocie wpłaty otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe o zwrocie, wtedy skontaktujesz się z bankiem w celu zmiany umowy kredytowej i wysokości rat za nieodesłany przedmiot. W przypadku reklamacji sprzedawca nie musi jednak oddawać pieniędzy, może towar wymienić na zgodny z opisem. Jeżeli od otrzymania towaru nie minęło więcej jak 14 dni, możesz też zrobić zwrot bez podania przyczyny w zakładce Kupione, po kliknięciu Szczegóły, wtedy sprzedawca musi oddać pieniądze do banku, a Ty skorygujesz umowę z bankiem. Po zwrocie towaru bez podania przyczyny także otrzymujesz powiadomienie e-mail od Allegro o zwrocie wpłaty do banku.

oznacz moderatorów