anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup sugerowany cena w miniaturce

Dtychu89
#7 Wielbiciel#

Witam. Wczoraj znalazłem aukcje z krowkami. W miniaturce było napisane że 5kg za 12.99. Więc zapytałem sprzedawcę że kupując w tej cenie musi sprzedać mi 5 kg. Jego login sugerował że super okazja. Więc kupiłem 2x 12.99 czyli z miniaturki 2x kupiłem 5 kg krówek więc z przesyłką wyszło 43 z groszami. Dziś pisząc że sprzedawca przyznał się ze jego błąd i chce mi tylko 2 kg wysłać. Więc pytanie czy ja mam rację czy on. Zaznaczając że w miniaturce jasno pisało że 12.99 za 5 kg. 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Cena produktu znajduje się po prawej stronie miniaturki po tytułem oferty. Cena na miniaturce nie jest wiążąca.

oznacz moderatorów

Dtychu89
#7 Wielbiciel#

Akurat cena była z boku.. Więc przy zakupie widać że 5 kg za 12.99

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Nic nie zrobisz,sprzedawca będzie twierdził,że chcesz wykorzystać jego błąd przy wystawianiu aukcji.Trzeba było pytać przed zakupem,a nie wykorzystywać jego błąd.Racja i prawo będzie po jego stronie ,nie zmusisz go aby sprzedał po zaniżonej cenie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

10kg krufek 😮 🐄 jadłbym 😋 😍

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

I taka okazja się trafiła i od razu 10 kg zakupiłem. Oj jadłbym te krufki,jadłbym

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Tyle krówek a więc będzie śraczka -bez pip 😀🤣🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, ale krufki som takie mniam mniamskie 🐄 😋

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte Ta reklama jest chyba najlepsza w polskiej TV 🙂 Do tej pory, równie fajne widziałem tylko w USA.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

kojarzę o co chodzi, ale to nie krufki 🐄 tylko.. żelki 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dtychu89 Nie masz racji. Ważne co było w tytule czy opisie. Na miniaturkach zgodnie z regulaminem Allegro nie powinno nawet być napisów, więc ona w sumie była niezgodna z zasadami. Poza tym, jest Art. 84. § 1 kodeksu cywilnego na który jeśli się sprzedawca powoła to on ma 100% racji.

oznacz moderatorów

Dtychu89
#7 Wielbiciel#

Witam miał napisane w opisie  Cukierki  krówki 5kg i cena wystawiona 12.99 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dtychu89 Jeśli miał w opisie to powinno to być wiążące. Tylko teraz tak. Jeśli by był fair i zależało by mu na wizerunku to by Ci to sprzedał w tej cenie i ilości. Nie ma natomiast niestety siły, która go do tego zmusi. Nawet gdybyś zgłosił to do inspekcji handlowej to zawsze może powiedzieć, że nie ma już tego towaru, albo to co było się przeterminowało i nie jest w stanie zrealizować zamówienia. No i zostaje paragraf, który przytoczyłem. Bo tu chyba faktycznie była pomyłka bo nie wierzę, że ktoś 5kg krówek sprzedawałby za 13zł. Normalnie chyba kilogram więcej kosztuje.

Takie sytuacje mają często miejsce gdy sprzedawcy chcą kosić konkurencję cenami. Kupią jakąś partię w dobrej cenie. Wystawią ilości większe niż mają, a nagle idzie wysoka podwyżka więc odmawiają sprzedaży nawet jeśli klient to kupi i opłaci. Widzę to po tym co dzieje się nawet w mojej branży i komentarzach jakie zbiera konkurencja. Dość często jest, że ktoś kupi jakąś karmę np. za 50zł i pisze koment, że mu sprzedawca nie sprzedał, ale nagle towar nadal jest dostępny tylko np. 20zł drożej.

oznacz moderatorów