anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup suplementu, opakowanie niezgodne z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kryss1313
#8 Zapaleniec#

Witam, 

zamówiłem jeden z suplementów z pełnym opisem. Na aukcji w dwóch miejscach widnieje informacja o pojemności 1 tabletki = 1 porcji. Niestety po otrzymaniu paczki na opakowaniu pisze, iż jedna porcja to 2 tabletki. 

Oznacza to że z opakowania 120 porcji, nagle mam 60.

Co mogę zrobić w takiej kwestii ? domagać się wysłania drugiego opakowania ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
Kryss1313
#8 Zapaleniec#

W opisie aukcji jak i zdjęciach aukcji widnieje napis 1 kapsułka 300mg. Po otrzymaniu fizycznie opakowania piszę iż 2 kapsułki to 300 mg

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kryss1313 zauważyłem że są dwa takie produkty i nie wiem dokładnie który zamówiłeś mianowicie są one pozyskiwane z różnych roślin stąd inne dawkowanie. Proponuję byś sfotografował dokładnie etykietę i wstawił screena. Opakowania są łudząco podobne ale w jednym jest ekstrakt z białej fasoli velvet 2x150mg dawka dzienna a w drugim ekstrakt z swierzbowca wlasciwego 1x300mg dawka dzienna moze sprzedawca wyslal ci nie to opakowanie? 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Kryss1313 jesteś konsumentem i masz swoje prawa

W sytuacji wystąpienia wady konsument może złożyć do sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań:

  • wymiany towaru na nowy;
  • naprawy towaru;
  • obniżenia ceny;
  • odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna.

Wybór żądania zależy od konsumenta. Jeżeli przedsiębiorca nie zgadza się z tym wyborem, może pod pewnymi warunkami zaproponować inne rozwiązanie, ale musi się to odbywać w ramach przesłanek dozwolonych prawem. Pod uwagę mogą być brane następujące okoliczności:

  • łatwość i szybkość wymiany lub naprawy towaru;
  • charakter wady – istotna czy nieistotna;
  • to, czy towar był wcześniej reklamowany.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Czyli w tym przypadku odstąpienie od umowy wada jest istotna bp to nie ten produkt co w aukcji opakowania inne (są dwie małe róznice) i inna roślina z której pozyskuje się substancję czynną 

oznacz moderatorów
Kryss1313
#8 Zapaleniec#

Witam, @RED @Client:109199213 otrzymałem właśnie wiadomość zwrotną " 

Dzień Dobry,

Jak najbardziej rozumiemy, Pana sytuacje i by nie komplikować, możemy zaproponować 40% rabat na zakup drugiego opakowania. Rabat przekracza znacznie marżowość na tym produkcie, ale rozumiemy zarówna Pana sytuację jak i naszą pomyłkę.

Prosimy o informację zwrotną."

Czy myślicie aby dalej pytać o wyrównanie pierwszego opakowania ?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kryss1313 jak chcesz ale już sporo ugrałeś a jak przedobrzysz to będzie tak sprzedawca poprosi o odesłanie i zwróci ci tyle ile zapłaciłeś i allegro nic mu ani z tym nie zrobi, najprawdopodobniej producent ogólnie zmienił skład produktu i tego twojego wcześniejszego nie kupisz więc zostanie ci kupowanie nowego po nowych cenach jak za połowę substancji czynnej

oznacz moderatorów
Kryss1313
#8 Zapaleniec#

@az1rael też tak pomyślałem. Dobrze jeszcze raz dziękuję za wszystkich pomoc. 

oznacz moderatorów