anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup towaru i jego zwrot poza allegro

pawelcb
#8 Zapaleniec#

Witam potrzebuję pomocy bo nic nie mogę znaleźć. Kupiłem towar ze sklepu online (nie allegro) na stronie nic nie było informacji odnośnie lokalizacji wysyłki, strona oczywiście PL.

Okazało się że towar idzie aż z Chin ( nie ma na stronie takich informacji) , chcę to zwrócić bo okazało się to szajsem i sprzedawca każe mi zwracać do Chin.

I jak to prawnie wygląda czy nie mam wyboru i muszę zwrócić do Chin co się nie opłaca bo towar kosztował 250zł a zwrot to ok 150zl czy zwracam do sprzedawcy a on sobie już dalej to robi ?

Jak to jest ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

pokaż link do oferty

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koszt zwrotu to koszt kupującego, więc obawiam się ze tak będzie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zwracasz tam gdzie był podany adres zwrotu zakup poza allegro czyli nie masz pomocy serwisu

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@pawelcb Sprzedawca ma obowiązek podać zarówno lokalizację produktu, jak i adres do zwrotów. Więc albo nie doczytałeś, albo sklep kwalifikuje się do zgłoszenia do UOKiK. 

Tak czy inaczej, Allegro na pewno Ci nie pomoże - aczkolwiek możesz liczyć na porady od użytkowników tutejszego forum 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

pawelcb
#8 Zapaleniec#

Sklep to [edycja]

Allegro nie pomoże to jak najbardziej rozumiem, bardziej pytanie własnie kieruję do użytkowników

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ja nie wiem co ludzi skłania do kupowania na takich stronach. Przecież to śmierdzi wałkiem na kilometr - wystarczy zajrzeć do zakładek o wysyłkach, zwrotach i "informacjach prawnych" 🙈

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@komis-bell Nie mam pojęcia jakim cudem takie G... przeszło weryfikację w Przelewy24 (o ile to prawda)

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@pawelcb Ten sklep śmierdzi na kilometr. Polski w nim jest tylko język. Firma teoretycznie zarejestrowana w UK, kompletny brak informacji o lokalizacji produktów, ogólnikowe i enigmatyczne info na temat wysyłek i zwrotów (w tym brak podstawowych informacji o formach, metodach i kosztach dostawy), brak informacji prawnych o właścicielu, etc. etc. 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Chciałem wkleić linka do ich filmiku na Youtube ale trochę się cykam żeby nie dostać bana bo w filmiku zachęcają do zakupów w ich sklepie 😂

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@komis-bell Linkę też wymoderowali 🐭 A szkoda, bo do celów edukacyjnych można by zachować, do wykłady pt. "Jak nie powinien wyglądać legalny sklep internetowy"

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell bardzo dobrze, że tego nie zrobiłeś, bo tu jestem 🙂 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pawelcb
#8 Zapaleniec#

Wiem, teraz wiem po fakcie. Sam sobie pluje sobie w brodę że nie doczytałem i zje..łem

oznacz moderatorów