anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup widmo, paczka oczekuje na nadanie od 14 stycznia

syriusz_lublin
#7 Wielbiciel#

12 stycznia wieczorem zakupiłem trochę niemieckiej chemii od sprzedającego interchem24_pl (dostawa SMART, bo zamówienie powyżej 40 zł). Paczka od 14 stycznia ma nr przesyłki INPOST, co sprawia, że nie mogę anulować zakupu, a poza tym wciąż ma status: Oczekuje na nadanie i nic się nie dzieje - stoi w miejscu. Okazuje się też, że na Allegro tego sprzedawcy już nie ma - nie ma takiego konta, jego sklepu, aukcji, ani śladu po nim. Nie chcę już tej paczki i chcę odzyskać wpłacone pieniądze (płatność kartą płatniczą). Jak to zrobić? W moich zakupach mam tylko 2 opcje: Zwróć zakup (nie mam tej paczki) i Zgłoś problem z zakupem - dyskusja. Jak to jest w regulaminie Allegro, gdy jedna ze stron w transakcji, w trakcie jej trwania, znajdzie się poza Allegro? Czy taki zakup nie powinien być unieważniony z automatu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@syriusz_lublin, widzę, że to konto jest zablokowane. W tej sytuacji myślę, że najlepszym wyjściem jest założenie sprzedającemu Dyskusji. Po 24 godzinach możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro. Na pewno nie zostawimy Cię bez pomocy. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@syriusz_lublin Otwórz Dyskusję, w niej odstąp od umowy, czyli poinformuj o rezygnacji z towaru i domagaj się niezwłocznego zwrotu wpłaty. Gdyby to nie poskutkowało, zakończ Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@syriusz_lublin 
Masz rację - to jest bardzo niekomfortowe: być zachęcanym do rozpoczynania (i prowadzenia ?) dyskusji z kimś nieobecnym.
Lepiej gdyby możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przez Kupującego - co w takim przypadku jest sposobem na przewidziane Ustawą rozwiązanie Umowy z prawem do niezwłocznego odzyskania środków - była dostępna na Allegro bez konieczności deklarowania odesłania rzeczy, która jeszcze nie została (i być może nie będzie) dostarczona i bez konieczności dyskutowania (spierania się) z nieobecnym.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

KriXianPL
#8 Zapaleniec#

Miałem Podobnie - Rozpocznij dyskusje (po 24 godzinach bedziesz mógł poprosić pracownika allegro)  Mi Po Jej Rozpoczęciu Natychmiast Wysłali

oznacz moderatorów