anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z mojego konta przez jakąś osobe

donia_90
#7 Wielbiciel#

Witam, otrzymałam maila ze zakupilam przedmiot przez allegro, na koncie faktycznie zakup z mojego konta na dane jakiegoś faceta, płatność nie zrealizowana na szczęście, sprawę zgłosiłam do allegro na razie zero odzewu. Facet twierdzi że faktycznie zamawiał ta rzecz ale ma ja na swoim koncie i ma mu przyjść za pobraniem. Hasła odrazu pozmieniał do wszystkiego co się dało, włamanie czy jakiś błąd serwisu?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

donia_90
#7 Wielbiciel#

Hasła odrazu pozmienialam* do wszystkiego

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ktoś już tutaj pytał miesiąc temu o taką samą sytuację. Poczekaj na odpowiedź Allegro. Jeśli nie masz dopisanej karty płatniczej do konta Allegro i nikt nie zapłacił Twoimi pieniędzmi, wygląda to na błąd Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@donia_90 Był tu taki przypadek w zeszłym miesiącu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kto%C5%9B-kupuje-przedmioty-na-mo... ale do tej pory nie wiadomo co się stało się, bo nikt z moderacji nie raczył pochylić się nad problemem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To co wygląda na to jakby allegro wymykały się dane klientów i otrzymywali je inni czy co? nie dziwię się że siedzą cicho ta sprawa tak lekko pisząc śmierdzi.

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Karty na szczęście nie mam podpiętej, zakup jest na moje dane a adres do wysyłki i nr telefonu tego gościa, dziwna sytuacja. Chyba by nie podawał swoich danych jakby chciał kupić z mojego konta

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Napisz tutaj, co Ci Allegro odpowie po zgłoszeniu. To ciekawa sytuacja.

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Dostałam maila od Allegro z prośbą o wypełnienie ankiety jak oceniam kontakt z ich doradca w tej sprawie, oczywiście nikt się nie kontaktowal, wysłałam zgłoszenie jeszcze raz. Ok dam znać 

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Sprawa zgłoszona do odpowiedniego działu, mają zweryfikować dane tego gościa, zobaczymy co ustalą...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To już kolejny przypadek, coś jest nie tak.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 jak tak dalej pójdzie, to niedługo Allegro będzie miało nie tylko UOKiK na karku, ale jeszcze GIODO 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wszystko idzie w złym kierunku, niestety.

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Odpowiedz allegro:

Zweryfikowalismy Pani konto - logowania w momencie zakupów dokonano z tego samego urządzenia, z którego loguje się Pani do Serwisu. Jeśli nikt nie ma dostępu do Pani komputera w domu, proszę zweryfikować, czy dane do logowania nie zostały przypadkowo zapisane na komputerze np. w pracy, na uczelni albo u kogoś znajomego - sytuacja wygląda na takie właśnie nieporozumienie.

Sytuacja raczej mało prawdopodobna, od dwóch lat siedzę w domu i nie korzystam z innych komputerów a wysyłka zrobiona na miejscowość 60 km dalej.

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@donia_90

Zapytaj Allegro, jak to możliwe, że cudze zakupy masz na swoim koncie Allegro i że ta obca osoba ma je jednocześnie na swoim koncie. Podaj Allegro dane tej osoby.

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

 xyz96 tak właśnie zrobiłam

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@donia_90 Ktoś z allegro chyba nie wie o czym pisze, bo wynika z tego, że ktoś się zalogował z telefonu, który masz przy sobie i kupił sobie z Twojego konta rzeczy, płacąc za nie ze swojego konta i ustawiając adres dostawy u siebie. Jednocześnie Ty miałaś dostęp do jego danych osobowych zapisanych na jego koncie w allegro. Dla mnie to wygląda na błąd mieszania sesji (co już miało miejsce, a o czym wspomniałem w wątku, do którego podlinkowałem wyżej).
Dziwne, że wszystkie te przypadki mają miejsce w apce.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Ale ten ktoś zrobił to specjalnie? I jak to możliwe?m tak na odległość ? Co miałby na celu? Czy to błąd serwisu? Sory za pytania ale nie bardzo się znam na takich informatycznych sprawach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@donia_90 Zaraz po Twoim pierwszym poście dałem linka do tematu (nie zauważyłaś?), w którym ktoś opisywał identyczny problem, a w tamtym temacie dałem linka do tego https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/allegro-loguje-na-losowe-konta/

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Czytałam, ale niewiele właśnie sie z niego dowiedziałam bo tak jak piszesz nikt się nie pochylił nad problem, żadnego wyjaśnienia. Wyglada na taką samą sytuację... Ten drugi link konrentniejszy, zobaczymy co jeszcze ciekawego odpiszą:)

oznacz moderatorów

donia_90
#7 Wielbiciel#

Allegro upiera się że ktoś musiał znać hasło i login, u nich oczywiście błędu technicznego nie wykryto.

oznacz moderatorów