anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup

Agent555
#17 Koryfeusz#

Czy opłaca się kupowanie przedmiotów bez opcji śledzenia przesyłki gdzie się znajduje.  

Sprzedawca udostępnił tylko tą metodę wysyłki jest to list ekonomiczny bez możliwości śledzenia. 

Skąd mam mieć pewność że przesyłkę otrzymam. 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie zakupy są ryzykowne i osobiście ci nie polecam takiej formy dostawy . Nie dość że nie ma śledzenia to jeszcze nikt nie odpowiada jak zginie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy i jeżeli zapłacisz przez AF to z pewnością nie zostaniesz bez pomocy.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@LEW433  jest przedmiot który chce kupić ale trochę się obawiam że mogę nie otrzymać przesyłki jeśli nie ma śledzenia.

W tym przypadku allegro raczej by mi nie pomogło. Skąd by mieli wiedzieć czy otrzymałem przesyłkę czy nie. Szkoda by nawet było otwierać dyskusję.

Wtedy bym stracił pieniądze i być może bym nie otrzymał przedmiotu.

Zakupy bez śledzenia przesyłki są raczej ryzykowne. 

Napisałeś że zakupy na allegro są bezpieczne, zgadzam się ale moim zdaniem tylko wtedy gdy jest możliwość śledzenia przesyłki, 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nigdzie nie jest napisane że musi być śledzenie żeby można otworzyć dyskusję albo złożyć wniosek do POK, przecież w dyskusji wypowiada się i sprzedający i kupujący.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 A jak udowodnisz takiemu sprzedawcy że nie wysłał jak zaakceptujesz list zwykły? Sprzedawca w dyskusji powie ,że sam zgodziłeś się na taką formę i on nie nie odpowiada za taką formę dostawy . Dla świętego spokoju przesyłka powinna mieć udokumentowane śledzenie.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Uważasz że śledzenie jest tylko dowodem na otrzymanie czy wysłanie towaru, gdzie jest tak napisane w regulaminie Allegro? kupujący może w każdej formie wysyłki jak nie otrzyma towaru składać reklamacje, zakładać dyskusje, składać wniosek do POK.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Agent555 
Zakup od firmy ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@A3dam Zakup od osoby prywatnej

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Agent555  ja bym po prostu napisał do sprzedającego i poprosił Go o udostepnienie innej metody wysyłki np ( list polecony). Byc może po prostu zmieni oferte i kłopot sie zakonczy 🙂

oznacz moderatorów