anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłam na Kup teraz produkt za 10zł a sprzedawca napisał, ze to błąd ceny i nie sprzeda mi produk

brzanka1
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Na Kup teraz kupiłam grę za 10zł. Sprzedawca mówi, że to błąd ceny i uchyla się od konsekwencji prawnych nie wysłania mi zakupionej gry. Oto jego wiadomość:

"

Witam serdecznie,

Niniejszym oświadczam , że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego w dniu 14 grudnia 2021 roku , w którym zobowiązałem się sprzedać Państwu produkt GRA CARCASSONNE BIG BOX PODSTAWA + 11 DODATKÓW zamówiony poprzez allegro na aukcji o numerze 11551142153.
Powodem uchylenia się od skutków mojego oświadczenia woli jest istotny błąd co do ceny przedmiotu umowy sprzedaży - błędna cena przedmiotu jest aż o 95 procent niższa od ceny prawidłowej, co wskazuje że błąd miał charakter istotny.
Zgodnie z art. 84 § 1 k.c. w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli.
Cena towaru wskazana na aukcji Allegro o numerze 11551142153 w sposób jednoznaczny i nie budzący wątpliwości wskazywała na błąd i to na tyle oczywisty że z łatwością Państwo mogli go zauważyć.
Środki za zamówienie zostały zwrócone poprzez Payu.
Przepraszam Państwa z całego serca za zaistniałą sytuację i proszę o wyrozumiałość.

Z poważaniem xxx"

 

Co ja teraz mogę? Jakie mam prawo roszczenia zakupionego produktu?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jest to zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@brzanka1 Jeżeli błąd w cenie jest rażący i był łatwy dla Ciebie do zauważenia, sprzedawca skutecznie odstąpił od umowy. 

oznacz moderatorów