anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem Produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
client321456
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem produkt lecz nie zauważyłem w opisie że jest to jedynie zdjęcie tego produktu. Jeśli wszystko było jasno zapisane w opisie jest możliwe ,że sprzedawca nie musi zwrócić pieniędzy ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli firma możesz odstąpić od umowy, jak osoba prywatna nie musi Ci oddawać pieniędzy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
client321456
#7 Wielbiciel#

Czyli nie odzyskam pieniędzy tak?I czy allegro może coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Temat rzeka, za mało szczegółów 😞 Tak czy siak walka do allegro też możesz zgłosić.

Poszkodowani mogą dochodzić swoich praw na kilka sposobów. Zdaniem prawników nabywca zdjęcia może próbować podważyć skuteczność zawartej w taki sposób umowy.

O ile w treści ogłoszenia nie zamieszczono wyraźnego zastrzeżenia o sprzedaży jedynie zdjęcia produktu, a ponadto aukcja odbywała się w dziale, przeznaczonym dla określonego typu produktów (np. telefonów), można zgłosić organom ścigania podejrzenie popełnienia przez sprzedawcę przestępstwa z art. 286 kodeksu karnego

Jeżeli w ogłoszeniu aukcyjnym zamieszczono np. wyraźną (często napisaną znacznie większą niż sam opis czcionką) informację o licytacji zdjęcia produktu i wskazano, iż wysyłka w formie elektronicznej jest gratis, a dodatkowo wyróżniono polecenie dokładnego zapoznania się z treścią oferty, trudno będzie, choć nie jest to niemożliwe, udowodnić sprzedającemu zamiar popełnienia przestępstwa.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11  Firmy raczej nie zajmują się robieniem klientów w bambuko 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@client321456 szybko zwroci pieniądze za ten chamski numer, rozpocznij z nim dyskusje przez allegro. Kliknij Szczegóły przy tym przedmiocie w Kupionych, masz tam dyskusje. W dyskusji pomoże Ci pracownik allegro, gdyby sprzedawca nie odpisał w ciągu 24 godzin lub nie chciał oddać wpłaty. 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@client321456  W jakiej kategorii to było wystawione? Pytam z ciekawości. Daj numer aukcji.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

języka polskiego tu nie znalazłem

problem jest z logiką

Zakupiłem produkt lecz nie zauważyłem w opisie że jest to jedynie zdjęcie tego produktu.

czyli był opis czy go nie było?

jeżeli były zdjęcia i ty po tych zdjęciach miałeś wywnioskować o wadach towaru

a sprzedawca liczył że ich nie zauważysz (musisz to udowodnić) to możesz śmiało odstępować od umowy

Jeśli wszystko było jasno zapisane w opisie jest możliwe ,że sprzedawca nie musi zwrócić pieniędzy ?

tu sobie sam odpowiedziałeś - jeżeli opis towaru był poprawny to wiedziałeś o wadach towaru - więc ich reklamowanie jest bezcelowe

 
oznacz moderatorów
justyna_ale_
#9 Pomysłodawca#

Zwracasz zawsze. Jedyne to koszt wysyłki i czy nie używałeś produktu. Masz prawo rozpakować ale bez śladów - tak jak w sklepie stacjonarnym. Jeżeli sprzedawca uzna, że towar nie jest pełnowartościowy to powinien zaproponować Ci zwrot z potrąceniem ubytku wartości. Od was (Ciebie i sprzedawcy) zależy czy dojdziecie do porozumienia. Jak klient normalny i nie używał i zrobi zwrot bez śladów używania czyli tak, aby sprzedawca mógł wystawić towar jako nowy to, jeżeli sprzedawca normalny to zwrot przyjmie. Kupujący też oszukują i sprzedawcy też. Nie ma śladów to uczciwy sprzedawca przyjmie. Ja przyjmuję.

oznacz moderatorów
justyna_ale_
#9 Pomysłodawca#

Jak zauważyłem ktoś Ci zaproponował abyś podał nr aukcji (chyba nick Ula). Podeślij do Niej i do mnie też. Pomożemy rozwiązać problem bo najgorsze co może być to nieuczciwy sprzedawca. Przy okazji... do każdej przeglądarki są dodatki w stylu "drukuj stronę w pdf (print to pdf) i polecam każdy zakup zapisywać za pomocą takiego dodatku. Namierzać i tępić nieuczciwych zarówno sprzedawców jak i klientów.

oznacz moderatorów