anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony przedmiot na licytacji - sprzedający nie chce go sprzedać.

gaga067
#1 Nowicjusz#

Witam!

Chciałbym się zapytać jak to jest... kupiłam jakiś czas temu przedmiot na allegro, który wystawiony był na licytacji, licytacja kończyła się bardzo wcześnie rano (więc nie było aż tak dużego zainteresowania), udało mi się wylicytować ten przedmiot bardzo tanio (dużo poniżej ceny rynkowej). Gdy zapłaciłam za przedmiot, nie było przez kilka dni odpowiedzi, gdy upomniałam się mailowo, czy przesyłka została już wysłana, nagle sprzedający stwierdził, że pomylił się w aukcji i wystawił ją omyłkowo bez ceny minimalnej (przecież aukcja trwa kilka dni i można się w tym czasie skapnąć, że coś jest nie tak, tym bardziej że sprzedaje wiele przedmiotów i często się loguje na konto i swoje aukcje...) - twierdzi też że dzwonił i pisał sms ale nikt nie odbierał ani nie odpisywał - co jest kłamstwem, bo jestem pod telefonem 24h/7 i coś takiego nie miało miejsca. 
Dzisiaj przysłał mi maila w którym pisze:
" Uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego w dniu 20 maja 2020 roku, w którym zobowiązałem się do sprzedaży ''przedmiotu za XXX pln " + dalsza część, że zdawałam sobie sprawę że jest to kupione taniej niż wartość rynkowa itp.

Jak to teraz jest wg. regulaminu allegro ? Czy prawnie, powinien mi wysłać ten przedmiot i mam prawo się go domagać za taką cenę za jaką został wylicytowany ? Czy może mi go nie sprzedać bo nie i koniec ?

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nikt go nie zmusi do sprzedania, możesz się pobawić w sądy, ale to bez sensu.
Skoro napisał pismo do ciebie, znaczy, że nie ma opcji, jeśli kasę zwrócił to szukaj dalej 🙂
Gorzej jak by nie zwrócił. Czas na ocenę pewnie już minął, więc bez sensu drążyć temat 🙂

¯\_(ツ)_/¯

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z regulaminem zawarliście umowę i sprzedawca powinien wysłać przedmiot, ale Ci nie wyśle, bo sprzedał za tanio. Do sądu nie pójdziesz.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

masz, przyda się 😄

¯\_(ツ)_/¯

oznacz moderatorów

gaga067
#1 Nowicjusz#

Dzięki za informacje, tak myślałam, że to się skończy 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Wystaw mu stosowny komentarz i  zapomnij. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

sołtys zauważy że już za późno (kupiłam jakiś czas temu) - pewnie ponad 3 miesiące 😛

oznacz moderatorów