anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy firmowe i płatność przez PayU allegro - problem dla księgowego

360-STUDIO
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

robię bardzo dużo zakupów firmowych przez allegro, często od różnych sprzedawców i zawsze płace przez PayU( karta lub przelew ).   Na firmowym rachunku bankowym widnieją obciążenia opisane np:

"XX1478618748XX ALLEGRO 532CA751-CA2 ALLEGRO.PL" lub po prostu

""PayU*Allegro /Poznan DATA TRANSAKCJI: 2020-08-19"

Mój księgowy nie wie jak dopasować taka płatność później do faktur. Często pod taka płatnością kryje się kilka faktur, a często na fakturze kwota jest inna niż przy płatności bo np. doliczona jest przesyłka a wysyłka realnie była za darmo ze Smarta.  

 

Czy jest gdzieś możliwość pobrania jakiegoś wyciągu z płatności PayU gdzie są szczegóły wszystkich transakcji i pomoże to dopasować księgowemu dane przelewy payU do odpowiednich faktur za towary ?

 

Jak Wy sobie z tym radzicie ?

 

 



oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

RED
#21 Demiurg#

duże firmy ignorują smarta i robią zakupy przez proformy z bezpośrednią wpłatą na konto Sprzedawcy

lub kupują za pobraniem

oznacz moderatorów

360-STUDIO
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. A co w sytuacje jaką opisałem , że jednak te zakupy są robione i opłacane przez PayU ., Jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji ? W zasadzie wystarczyłby wyciąg cvs z transakcji payU gdzie byłby ich kody typu XX1478618748XX przypisane do danego zakupy, dałoby się to dopasować później do przelewów, jednak nie mogę znaleźć takiej opcji nigdzie w  allegro.

oznacz moderatorów