anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy kilku przedmiotów u jednego sprzedawcy

gwiazdeczka195
#8 Zapaleniec#

Hej. Wczoraj spotkałam się z taką sytuacją. Chciałam kupić 2 przedmioty u jednego sprzedającego. Koszt wysyłki 1 przedmiotu wynosi 9,90. Oba przedmioty, niewielkich gabarytów, miały kosztować 19,90 za sztukę ( 2 różne przedmioty z różnych ofert, wystawionych przez tego samego sprzedawcę). Gdy dodałam je do koszyka, koszt wysyłki został zdublowany (przy zaznaczeniu jednej sztuki w koszyku, koszyt wyniósł 9,90, po zaznaczeniu obu sztuk, koszt okazał się podwójny). Dlaczego, i jaka jest tego przyczyna? Czy jest to błąd Sprzedawcy, który nie zaznaczył w ustawieniach swojego konta że jest możliwy liczony jeden koszt dostawy dla kilku produktów? Sprzedawca próbuje się bronić, że rzekomo zaznaczyłam 2 razy koszt dostawy i przez to zapłaciłam podwójnie koszt wysyłki, a gdybym zamawiała bezpośrednio u niego w sklepie (na jego stronie internetowej??) koszt wyniósł by 9,90. I że mam kierować pytania do Allegro dlaczego jest tak a nie inaczej. Moim zdaniem, to zależy od tego, jakie on ustawi parametry przy dodawaniu aukcji (oferty sprzedaży) i czy umożliwia jeden łączony koszt wysyłki dla 2 czy 3 produktów.  Kiedyś sama próbowałam wystawiać drobiazgi ba Allegro, i był możliwy wybór, czy umożliwiam zakup kilku drobiazgów z 1 kosztem wysyłki, czy doliczam dodatkowy koszt do każdego produktu. A może ja się mylę? Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, pozdrawiam 😀

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gwiazdeczka195 hejka 🙂 Oczywiście, że zależy to od cennika dostaw. Podaj mi proszę numer tej oferty, to pokażę Ci, gdzie znajdziesz informację o kosztach dostawy jeszcze przed dodaniem produktu do koszyka. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gwiazdeczka195
#8 Zapaleniec#

Numer oferty: 12907849058 oraz 12907849958.

Widzę także odpowiedź użytkownika o nicku Agloprima2 uważa iż jest to błąd Sprzedawcy, który źle ustawił parametry cennika wysyłki. Proszę więc, abyś ustosunkowała się do tych informacji 😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1680767740500.png

Błąd albo celowo tak ustawił, on nie jest z Polski tylko Słowacji.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gwiazdeczka195 Prawidłowe ustawienia cennika dostaw zależą od sprzedawcy, zatem z mojej wypowiedzi wynika dokładnie to samo, co z wypowiedzi AGLOPRIMA2. Nie za bardzo rozumiem, do czego dokładnie miałabym się ustosunkować? Daj mi znać, czego oczekujesz, a postaram się pomóc 🙂 

Mogę pokazać Ci, gdzie sprawdzić te cenniki dostaw w ofercie, spójrz na zakładkę dostawa.  

ko_alka_1-1680767964970.png

Następnie (jeśli interesuje Cię kilka sztuk przedmiotu) zaznacz taką opcję w zakładce. 

ko_alka_0-1680767861263.png

Dalej dokładnie widać, że koszty dostawy wynikają z ustawień cennika sprzedającego. 

ko_alka_2-1680768022569.png

Co w tej sytuacji możesz zrobić jako kupująca? Skorzystać z innej oferty lub zasugerować sprzedającemu poprawienie cenników. My na Gadane chętnie w tym pomożemy. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Oferta 12907849058 

zakładka dostawa:

dostawa1.JPG

 

Jak suwaczek przesuniesz w prawo:

dostawa2.JPG

 

To wtedy widzisz koszt dla wielu sztuk.

bład.JPG

 

Pomyłkowo lub celowo jest ustawione, że 1 szt. = 1 paczka

Tak wszystko wygląda w komputerze, jeśli działasz z aplikacji lub smartfona może być widać całkiem inaczej

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Zdecydowanie jest to błąd sprzedawcy. Źle ustawił cennik wysyłki i wyraźnie chce mieć z tego dodatkowy profit.

Jeśli zdarzała mi się taka sytuacja i klient zapłacił podwójnie pakowałam zawsze jedna paczkę a za druga przesyłkę zwracałam wpłatę zyskując przy tym przychylność kupującego 🙂

oznacz moderatorów