anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy poza Allegro - zostałem oszukany

Client:41239309
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich serdecznie!

Mam pewien problem ze sprzedającym to jest Firma Metka.

otóż zakupiłem dwa płaszcze od tego pana ale nie na allegro. Po tygodniu dostałem tylko jeden płaszcz nie można się dodzwonić bo Skrzynka jest pełna nie odpowiada na maila, Po prostu kontakt zerowy. Chciałem się dowiedzieć jak wyciągnąc zwrot pieniędzy które zapłaciłem za płaszcze (przypominam że dostałem tylko jeden płaszcz a zapłaciłem za dwa drugiego do tej pory od 2 marca nie dostałem)

ten jeden płaszcz już odesłałem I otrzymałem smsa że został odebrany ode mnie ale żadnego odzewu ze strony tego pana. Pytam czy na allegro można zgłosić tego pana skoro nie kupowałem od niego na allegro, Ale znalazłem go z ofertami sprzedaży na allegro. czy Serwis może coś zrobić żebym otrzymał zwrot tych pieniędzy to jest kwota około 500 zł czy mam sprawę zgłosić na policję?Proszę o pomoc z góry dziękuję

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

Kupowanie poza Allegro wiąże się z ryzykiem takim jak tutaj. Następnym razem kup na Allegro.
Nie oczekuj, że Allegro pomoże ci, kiedy nie masz numeru transakcji, próbuj jedynie u UOKiK.

Zakładam, że prędzej prokuratura niż policja ci pomoże.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

UOKiK w przypadku pojedynczej transakcji nie pomoże. Tylko PIH lub rzecznik praw konsumenta. O ile kupował od normalnej firmy a nie jakiegoś szaraka.

oznacz moderatorów

Client:41239309
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuje za podpowiedzi.

Szkoda ze Allegro nie może ustrzec innych przed tym gościem🙈

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

kurde, klikam po dwa razy na łapki, bo AG nie zaznacza czy już się ją dało czy nie 😕

oznacz moderatorów

marky_20
#9 Pomysłodawca#

Allegro nie może nic zrobić bo nie obejmuje Ciebie program ochrony kupujących bo nie kupiłeś na allegro.pl

Jedyne co ci zostaje to co pisali inni czyli rzecznik praw konsumenta jeśli kupiłeś od firmy. Dodatkowo czy możesz udowodnić zakup za daną cenę dwóch płaszczy oraz czy możesz udowodnić (świadek), że otrzymałeś tylko jeden.

 

oznacz moderatorów

Client:41239309
#8 Zapaleniec#

Płaszcz przyszedł w worku (dosyć małym)

tak ze nie ma bata żeby wszedł drugi no i przecież waga towaru się nie zgadza.

Jedyni świadkowie to rodzina córka i żona liczą się czy nie?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie, nie liczą się. To nie są osoby postronne. Świadkiem musi być ktoś, kto nie jest ci bliski 🙂

oznacz moderatorów

Client:41239309
#8 Zapaleniec#

Powiem tyle 🤦🏼‍:płeć_męska:
W takim razie teraz mam otwierać paczki przy sąsiadach 🤦🏼‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Nie rozumiem tu czegoś

Czy Pan jest dzieckiem? Ustawa konsumencka i Kodeks Cywilny wyraźnie mówią co należy robić w tej sytuacji

Czy napisał Pan chociaż reklamację, która przesłał do Sprzedawcy?

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Buhahaha, to trzeba mieć tupet, żeby dokonać zakupu po za Allegro i szukać tutaj pomocy. No nieźle.

oznacz moderatorów

Client:41239309
#8 Zapaleniec#

Jeżeli szuka  się pomocy bo ktoś oszukał dziecko to nazywasz to tupetem?

Sory jak masz pisać takie rzeczy to lepiej nie pisz .Myslalem ze na Allegro może ktoś zablokuje tego gościa ,a tu wcięty dostaje poszkodowany 🤦🏼‍:płeć_męska:dziękuje za Twoją pomoc👍🏻

oznacz moderatorów

Hadula
#8 Zapaleniec#

nie nikt go nie zablokuje

oznacz moderatorów